"В УПЦ (МП) є потужні сили, які свідомо не хочуть автокефалії", - Андрій Юраш

02.05.2018 19:34 12

В Україні немає єдності у церковному середовищі: в Українській Православній Церкві, яка поєднана з Московським Патріархатом, є дуже потужні сили, які свідомо не хочуть автокефалії.

Про це в ефірі програми «Drozdov» на телеканалі ZIK заявив релігієзнавець, директор Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

Гість програми зазначив, що патріарх Варфоломій чітко задекларував – йому потрібна однозначна позиція політичної влади, і саме тому Президент написав листа і попросив парламент підтримати звернення до патріарха; Варфоломієві також потрібно розуміти, що в Україні є велика група духовенства, яке хоче мати автокефалію, і тому були зібрані підписи усього єпископату УПЦ Київського патріархату, а також – УАПЦ.

«Але є одна проблема – в Україні немає єдності у церковному середовищі. Є дуже потужні сили в Українській православній церкві, яка поєднана з Московським Патріархатом, які свідомо не хочуть автокефалії. Вони – це та церковна юрисдикція, яка, підлягаючи Москві, через Російську православну церкву, Московський патріархат, пов’язана з іншими церковними православними структурами у світі, але не як самостійна, помісна Церква, але як частина помісної російської Церкви. Тобто так, вона помісна, але не українська, а як російська Церква, і це треба чітко розуміти. Вони себе і багато хто – духовенства позиціонують як єдину Церкву, яка має право щось декларувати, вирішувати і пропонувати від православної спільноти», – наголосив релігієзнавець та додав, що до цього питання потрібно ставитися спокійно.

Андрій Юраш нагадав, що 2008 року, коли Патріарх Варфоломій приїжджав до України, він пропонував визнати українську Церкву у статусі митрополії і на початкових етапах дати напівавтономний статус, а не автокефалію. «Уже зараз у Константинополі цього питання навіть не ставлять», – наголосив Андрій Юраш.

Гість програми вважає, що «Україна переросла площину і рівень суто проблематичний». Андрій Юраш нагадав, як в Україні у 90-х православні розділилися на три юрисдикції – УПЦ (МП), УПЦ КП та УАПЦ. «Усі, хто не хотів автокефалії, казали, що її не може бути, бо немає єдності», – зазначив гість програми.

З його слів, спочатку УПЦ КП та УАПЦ, розбудовуючись «із нуля», програвали третій юрисдикції, яка підпорядкована Москві, проте нині вони стали потужними.

«І тепер питання стало настільки зрозумілим для всіх, і в Константинополі у тому числі, що консервувати і не вирішувати питання тільки на основі того, що є розділення, далі неможливо», – каже Андрій Юраш.

Нагадаємо, Верховна Рада України 19 квітня схвалила постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання томосу на автокефалію Православної Церкви в Україні.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/70998/

Следующая новость
Предыдущая новость

Заходите на сайт казино Вулкан и играйте бесплатно Евроазиатский Еврейский Конгресс, учрежденный Украиной, Казахстаном и РФ, «ушел в прошлое» Купить зажигалку зиппо на bird.in.ua Реклама и эффективное развитие интернет ресурсов Мебель недорого в Киеве

Публикации