Відомий український перекладач Біблії святкує 70-річчя

09.05.2019 4:30 3

Відомий український перекладач Біблії святкує 70-річчя

7 травня єремонаху Студійського уставу, відомому перекладачу о. Рафаїлу (Турконяку) виповнилося 70 років. Про це на Фейсбуці написав о. Юстин (Бойко).

«Свій 70-літній ювілей святкує один із патріархів українського перекладу БІБЛІЇ о. Рафаїл Турконяк - монах студит, духовний син патріарха Йосифа, великий Українець, науковець!

Вітаю сердечно отця Рафаїла від імені монашества Львівської Архиєпархії та бажаю міцного здоров’я, сили і наснаги у служінні Богу, Церкві і Українському Народу!», - написав священнослужитель.

Біографія: Отець архимандрит др. Рафаїл (Турконяк) народився 7 травня 1949 року в місті Манчестері, Англія в родині українців Павла Турконяка та Стефанії з роду Сас.

З 1960 року навчається в Українській Папській Малій Семінарії в Римі.

Середню освіту завершив в червні 1966 року, цього ж року вступив до української Папської Колегії св. Йосафата в Римі, вивчає філософії у Папському університеті Урбаніяна в Римі. 1968 року отримує ступінь бакалавра філософії .

Продовжує вивчати богослов’я у Колегії св.Патрикія в Менуті (Ірландія) та на богословському факультеті у Папському університеті Урбаніяна і Українському Католицькому університеті св. Климента Папи в Римі.

В червні 1972 року закінчує навчання в Папському університеті Урбанія в Римі зі ступенем магістра богословія. Продовжує навчання за спеціалізацією літургіка і отримує ступінь доктора богословія Українського Католицького університету.

У 1977 році одержує ступінь доктора богословія після захисту праці під назвою «Поняття Церкви в Мінеях Четіях митр. Дмитра Туптала Ростовського»

25 травня 1969 року вступає до монастиря св. Теодора Студита в Кастельґандольфо біля Риму.

13 жовтня 1969 року стає новиком. 24 листопада отримує Малу Схиму.

2 квітня 1972 року одержує єрейскі свячення з рук слуги Божого Йосифа Сліпого та Блаженного Василя Величковського.

Впродовж 1972-1976 років обслуговує парафію Української Греко-Католицької Церкви в Крефельд-Траар (Німеччина).

У 1975 році глава Української Греко-Католицької Церкви слуга Божий Йосип Сліпий доручає перекласти Біблію зі слов’янського тексту для використання в Богослужіннях.

Під час праці над перекладом виникла думка, що було б краще вживати текст першої повної Біблії на старослов’янській мові, яка вийшла друком на українських землях в 1581 році.

В 1978 році переїжджає до Америки і стає настоятелем монастиря Студитського уставу в Пассейку. Провадить парохії св. Отця Миколая в Пассейку, Успіння Пресвятої Богородиці в Рудерфорті до 1990 року.

У 1991 році блаженної пам’яті Мирослав Іван кардинал Любачівський запрошує о. Рафаїла на посаду віце-канцлера Львівської архиєпархії.

Бере активну участь у поверненні в Україну глави Української Греко-Католицької Церкви. У квітні 1995 року піднятий до гідності архимандрита.

1995-1996 роках за дорученням Патріарха організовує та очолює Києво-Вишгородський екзархат для вірних Української Греко-Католицької Церкви.

З жовтня 1996 року призначений секретарем Патріарха Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Мирослава-Івана кардинала Любачівського.

У грудні 1992 року стає членом Українського Біблійного Товариства і отримує доручення зробити 4-й повний переклад Святого Письма з даньогрецької мови, паралельно продовжує працю над критичним виданням Острозької Біблії .

В 2006 році до 425 річниці першого видання Острозької Біблії було презентовано переклад о.д-р.арх. Рафаїла Турконяка на українську мову, над яким він працював 30 років з благословення Патріарха Йосипа Сліпого.

Переклад Острозької Біблії о.Рафаїла Турконяка удостоївся в 2007 році Шевченківської премії — державної нагороди України, яка є найвищою в Україні творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/75703/

Следующая новость
Предыдущая новость

Хороший массаж по доступной цене Выходные в Запорожье: самые необычные экскурсии Оригинальная одежда Bad Boy Где заказать печать открыток? Рэп-группа "Gospel Рeople" выступит на христианском фестивале в Херсонской области

Публикации