Вселенський патріарх: «Українці мають право на автокефалію, як і всі балканські народи»

26.10.2018 14:11 6

Вселенський патріарх: «Українці мають право на автокефалію, як і всі балканські народи»

"Українці мають право на автокефалію, як і всі балканські народи, які певний час перебували в прямій юрисдикції Вселенського патріархату, але настав час, коли вони стали самостійними. Чому всі інші мають право на автокефалію, а 45–50 мільйонів українців ні? Це несправедливо", – сказав паломникам на чолі з митрополитом Пантелеймоном патріарх Варфоломій, якого цитує Orthodoxia.info.
Патріарх нагадав, що прагнення українського народу до духовної незалежності не нове – воно з'явилося відразу ж після створення незалежної української держави 1991 року.
"Будьте впевнені, що ми будемо вирішувати українське питання у звичайному порядку і на благо українського народу", – запевнив патріарх.
Нагадаємо, що Синод Вселенського Патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української Церкви. Зокрема, рішення Константинопольського Патріархату від 1686 року про передання Київської митрополії в управління Московського Патріархату скасовано, із предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Філарета було знято накладену РПЦ анафему, йому і предстоятелю УАПЦ Макарію повернуто канонічний статус. Наразі Константинополь вирішує питання останніх кроків у наданні автокефалії Українській Церкві.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Вебинары, конференции и интенсивы для учителей на одном сайте Удобная покупка авиабилетов Утепление фасада дома пенопластовыми листами – самый оптимальный способ Особенности складских тележек Лучшие бонусные программы от казино Слот Азарт ждут вас!

Публикации