Близький до РПЦ телеканал «Царьгород» почав кампанію на підтримку створення «Малоросії»

20.07.2017 15:21 0

Близький до РПЦ телеканал «Царьгород» почав кампанію на підтримку створення «Малоросії»

Російський православний телеканал «Царгород», що представляє інтереси РПЦ і заснований одним із спонсорів Московського Патріархату підприємцем Костянтином Малофєєвим, почав кампанію з популяризації ідеї створення на базі «Донецької народної республіки» і «Луганській народної республіки» нової квазіреспубліки під назвою «Малоросія». В одній з публікацій ««Царьграду» ця подія названо «першим кроком до відновлення Російської імперії», повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Телеканал «Царьград» презентували 23 вересня 2014 року на VI міжнародному фестивалі православних ЗМІ «Віра і слово», організованому Синодальним інформаційним відділом РПЦ. Керівник відділу Володимир Легойда і зараз продовжує вести на телеканалі програму «В особистій якості».

18 липня 2017 року голова «ДНР» Олександр Захарченко оголосив про створення на базі «ДНР» і «ЛНР» нової квазіреспубліки «Малоросія». За словами Захарченка, «столицею нової федеративної держави з широкою автономією регіонів повинен стати Донецьк, тоді як Київ збереже за собою статус історико-культурного центру». Крім того, «заступник голови Радміну ДНР» Олександр Тимофєєв заявив, що «в конституції Малоросії» буде закріплений «курс на приєднання до союзної держави Росії та Білорусі».

В той же день, 18 липня, радник К. Малофєєва і заступник головного редактора «Царьграду» Михайло Тюренков на своїй сторінці в Фейсбук так прокоментував заяву керівника «ДНР» Захарченка про створення «Малоросії»: «Не раз говорив і писав про те, що русофобське псевдо державницьке утворення "Україна" неможливо просто знищити, його необхідно перезаснувати. Спочатку очевидно, що ДНР і ЛНР - проекти тимчасові, подібно Придністровській Молдавській Республіці (ПМР) вони були створені для заощадження великоросійського ядра цих територій в протистоянні захопленої русофобами колишньої радянської республіки (в даному випадку т. з. "Україна"). А тому дуже добре, що сьогодні з'явився куди більш амбітний і перспективний проект "Малоросія", здатний об'єднати всі південноруські землі (від Новоросії до Підкарпатської Русі)».

В інтерв'ю «Царьграду» один з бойовиків «ДНР» Ігор Немодрук заявив, що «проголошення Малоросії дозволило знайти ясну і чітку мету боротьби, яку вже протягом довгих трьох років веде Донбас ... Всі ці довгих три роки ми чітко розуміли, проти чого ми боремося. А ось за що ми боремося - це ми всі розуміли смутно, розмито. І ось сьогодні наша мета знайшла ясність і чіткість. Вона викристалізувалася».

Крім того, «православні експерти» «Царьграду» відзначають, що факт проголошення «Малоросії» «дає надію на позитивні зрушення у вирішенні питання про початок відновлення колись зруйнованої імперії, яка неможлива без незаконно відторгнутих Малоросії і Новоросії». Це «перший крок на шляху до відновлення Російської імперії».

Нагадаємо, що глава ради директорів «Царьграда» Костянтин Малофєєв також є засновником «Благодійного фонду святителя Василя Великого» і членом Патріаршої комісії РПЦ з питань сім'ї. Взимку 2014 року в рамках підтримки діяльності РПЦ К. Малофєєв привозив в Україну «Дари волхвів», під прикриттям чого велися переговори про захоплення Криму. Крім того, експерти та СБУ підтвердили причетність Костянтина Малофєєва і його співробітників Ігоря Стрєлкова (Гіркін) і Олександра Бородая до підтримки тероризму на Донбасі. У минулому році Малофєєв відвідав окупований Донецьк, заявивши, що збільшить фінансову підтримку УПЦ (МП) в регіоні, щоб посилити вплив Російської Церкви на життя Донбасу.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Эксклюзивные бонусы для геймеров, которые привыкли рисковать Последние новости чемпионата мира по биатлону Семинар для йогов по технике медитации Випассана Сканер Argox AS-8000: компактное устройство для считывания штрих-кодов Велосипеды в Кривом Роге

Публикации