Апостольській нунцій закликає українців-християн «шукати разом голос Духа Святого, щоб світ увірував, а не згіршився через наші поділи»

22.01.2018 21:53 12

Апостольській нунцій закликає українців-християн «шукати разом голос Духа Святого, щоб світ увірував, а не згіршився через наші поділи»

Цією молитвою в Україні, як і в усьому світі, розпочинається ювілейний 50-й Тиждень молитов за єдність християн, оголошений Католицькою Церквою.
У молитві взяли також участь владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду єпископів УГКЦ, і владика Йосиф (Мілян), архієпископ-помічник Київської архієпархії УГКЦ.
Під час молитви зі словом-проповіддю до присутніх звернувся апостольській нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Гуджеротті. У своїй проповіді він відзначив, що Дух Божий зібрав усіх тут сьогодні ввечері разом, щоб, незважаючи на те, що присутніх досі роз’єднує, вони могли спільно застановитися і помолитися. «Тема цього тижня молитов за єдність християн походить із певності, що Бог особисто визволяє нас від тих, котрі бажають бачити нас рабами. Ця тема була опрацьована спільнотою християн із Карибів, які століттями переживали гніт колоніалізму. Для них мир, який приніс Христос своєю смертю і воскресінням, власне і є визволенням. Але в який спосіб Христос зробив нас вільними», – зазначив нунцій.
Проповідник переконував, що Бог закликає усвідомити свій гріх і навернутися. «Закликає нас шукати разом голос Духа Святого, щоб світ увірував, а не згіршився через наші поділи. І тоді нам буде дано мир, не так як світ його дає, міряючись силою та зброєю, з’ясовуючи хто сильніший і хто може більше принизити іншого, але мир, дарований нам Христом, який віддав себе задля спасіння всіх, а головно тих, хто переслідував його», – сказав він.
За його словами, кожна з Церков мала своїх інквізиторів, і ніхто не каже, що їх уже немає. «Тому, – закликає посланець папи, – потребуємо менше слів, менше переполовиненої правди, менше риторичних заяв. Потребуємо усвідомити наш жахливий гріх і відновити в нашому щоденному житті гармонію з Євангелієм, а не з традиціями».
Наприкінці спільної молитви глава УГКЦ подякував усім представникам конфесій, релігійних спільнот та вірним за участь у молебні.
Найперше подякував архієпископу Клаудіо Гуджеротті, апостольському нунцію в Україні, за його слово. «І дякую за те, що ви так чітко сказали сьогодні, що поділ між християнами є гріхом, за який ми спільно повинні каятися», – зауважив Святослав.
«Поділ між християнами, – вважає предстоятель УГКЦ, – для українців не є якоюсь ідеєю, предметом якоїсь богословської дискусії чи дипломатії. Це рана, яка шматує серце і тіло українського народу. Тому великий папа Іван Павло ІІ, який приїхав був до України, назвав Україну лабораторією екуменізму. А ця Молитва за єдність християн є подібна до невідкладної допомоги тій особі, яка переживає важку травму».
«Наша спільна молитва, – підсумував глава УГКЦ, – була сьогодні молитвою покаяння. Ми просимо, аби Господь Бог вислухав усі наші моління, зцілив рани розподілу, навчив усіх нас шукати найперше те, що нас єднає, а менше звертати уваги на те, що нас роз’єднує».
Під кінець кожен з представників конфесій прочитав свою молитву.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Русский Вулкан лучшие онлайн слоты Igrosoft, Novomatic, NetEn Магазин косметологического оборудования Cosmo-Prof Здоровье всей семьи: пресс для яблок и вакууматоры для дома Помощь в создании сайта под ключ от фрилансеров Профессиональная уборка квартир и помещений в Питере

Публикации