Журналісти Громадського радіо зафіксували порушення карантинних правил у Святогірській лаврі

13.05.2020 13:08 0

Журналісти Громадського радіо зафіксували порушення карантинних правил у Святогірській лаврі

В Україні є три Лаври Московського Патріархату. Дві з них закрили: в Києво-Печерській виявили понад сотню хворих священників та парафіян, а в Почаївській тестуватися відмовилися, богослужіння припинили. У єдиній відкритій під час карантину Святогірській Лаврі УПЦ МП на служби в головний храм приходять близько сотні вірян.

Після Великодня правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо порушення карантину у цій Лаврі.

Громадське радіо вирішило перевірити, чи почали у Лаврі дотримуватися правил карантину. Прийшли на службу як прості віряни. Адже знімати в храмі дозволяють тільки тим, хто веде трансляцію. А на ній не показують тих, хто прийшов на богослужіння, тільки священників.

У неділю на службу прийшли та приїхали близько сотні вірян. В храмі люди стоять здебільшого поряд. У масках — лише кілька парафіян. Всі священнослужителі без масок.

Розпитати про порушення карантину настоятеля Святогірської лаври Арсенія «Громадському» журналістам не вдалося. Він відмовився розмовляти. Але про своє ставлення до пандемії не раз казав парафіянам на службах. Це збереглося серед записаних трансляцій.

«А хто перебуває у страху, зневірі та відчаю, той якраз і може захворіти. Страх ослаблює імунітет — це наукове слово. Чому нас змушують боятися? Щоб ми зовсім ослабнули й піддалися цьому вірусу. Надійтесь на Бога, але й самі старайтеся, бережіть себе в першу чергу від гріха. Ну й виконуйте якісь правила гігієни, медичні — це теж не завадить. Щоб не бентежити та не бути для інших джерелом зараження».

Станом на 11 травня у Святогірську коронавірус підтвердили в одного хворого. Але, за даними Донецької облдержадміністрації, з Лаври ніхто не проходив тест на наявність COVID-19.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc/80168/

Следующая новость
Предыдущая новость

Особенности игры на сайте казино Колумбус Успешная товарная биржа PolonEX Самый загадочный алкоголь - абсент Качественные металлопластиковые окна от бренда Rehau Як правильно вибирати ляльку?

Публикации