Зеленський дав відповідь на петицію із закликом забрати Київську лавру в УПЦ МП

23.05.2020 14:28 3

Зеленський дав відповідь на петицію із закликом забрати Київську лавру в УПЦ МП

Президент Володимир Зеленський заявив, що питаннями оренди Києво-Печерської лаври Українською Православною Церквою Московського Патріархату займається Кабінет міністрів. Про це інформує сайт президента.

Автори петиції вимагають у глави держави "припинити використання Києво-Печерської лаври Українською Православною Церквою Московського Патріархату шляхом розірвання договору оренди та передати Києво-Печерську лавру у використання Православній Церкві України".

Петицію вже підписали 27,5 тис. людей, чого більш ніж достатньо для розгляду цього питання президентом.

Зеленський відповів: "Відповідно до пункту 5 статті 116 Основного Закону України Кабінет Міністрів України здійснює управління об'єктами державної власності.

Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері економіки щодо здійснення відповідно до закону управління об'єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами, делегування в установленому законом порядку окремих повноважень щодо управління зазначеними об'єктами міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, визначено Законом України "Про Кабінет Міністрів України" (абзац четвертий пункту 1 частини першої статті 20)".

Раніше на сайті президента з’явилася петиція з вимогою до Зеленського розірвати договір оренди Києво-Печерської лаври з УПЦ МП та передати релігійну святиню у використання ПЦУ.

У мотиваційній частині петиції звертається увага на те, що Православна Церква України — автокефальна православна Церква на території України, і Константинопольська Церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії.

На думку підписантів, цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокефальною православною церквою на території України.

Водночас зазначається, що Українська Православна Церква Московського Патріархату не є автокефальною. Крім того, високі церковні ієрархи УПЦ МП були неодноразово помічені у висловлюваннях та діях, направлених проти українського народу, та наводяться факти на підтвердження цього. Про це повідомляє Українська правда.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/80313/

Следующая новость
Предыдущая новость

Які одеські квартири дорожче, а які дешевше Перевозка тел умерших в любую точку мира Как купить подписчиков в Telegram Купить экономную упаковку кофе «Якобс» Честность игрового процесса в слоте Sun of Egypt: гарантия рандомности и предсказуемости

Публикации