«Заява Синоду УПЦ МП щодо Амману – не більше, ніж намагання імітувати бурю у стакані», - релігієзнавець Горєвой

19.03.2020 12:39 0

«Заява Синоду УПЦ МП щодо Амману – не більше, ніж намагання імітувати бурю у стакані», - релігієзнавець Горєвой

18 березня 2020 року в резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулось засідання Священного Синоду під головуванням Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

За повідомленням Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, Синод заслухав інформацію Митрополита Онуфрія про поїздку в Амман (Йорданія) 26 лютого 2020 року для участі у зустрічі Предстоятелів і представників Помісних Православних Церков.

«Члени Синоду відзначили важливість такої зустрічі, як першого кроку до вирішення кризи у світовому Православ’ї. Синод констатував, що на сьогодні головною проблемою для Православ’я є помилкова екклезіологія Константинопольського Патріархату, наслідком якої, зокрема, є неканонічні дії Константинопольського Патріархату в Україні. Також Синод відмітив нагальну необхідність для світового Православ’я вирішення українського церковного питання», - йдеться в офіційному повідомленні УПЦ МП.

РІСУ звернулась за коментарем до релігієзнавця Дмитра Горєвого.

«УПЦ МП продовжує жити у світі паралельної реальності, в якому вони збирають предстоятелів на нараду, засуджують Вселенського Патріарха за порушення канонів та Томос для ПЦУ. А потім вони прокидаються і розуміють, що то був лише їхній сон» –говорить Горєвой.

«От ця заява Синоду – це є проміжок між Амманом і пробудженням. По-іншому я це не можу охарактеризувати. Адже в Аммані для РПЦ, до складу делегації якої і входив Митрополит Онуфрій, було тотальне фіаско. Ніхто не засудив ані Варфоломія, ані Епіфанія. Обмежились приватними заявими окремих небезкоштовних спікерів», – продовжує релігієзнавець.

«Заява Синоду УПЦ МП щодо візиту в Амман – не більше, ніж намагання імітувати бурю у стакані, показати, що начебто все під контролем і ось-ось вони покарають Константинополь. Я думаю, що основний адресат їхнього рішення була власна паства, яка починає підозрювати, що не все гаразд. Дивує, як лихо випускники сільськогоспарських технікумів чи училищ торгівлі засуджують хибну еклезіологію докторів канонічного права» – наголошує експерт.

За словами релігієзнавця, Митрополитом Онуфрієм в Аммані керувала політична кон’юнктура.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc/79321/

Следующая новость
Предыдущая новость

Футбольна команда "Архангели" стала у Хмельницькому чемпіоном римо-католицької єпархії Преимущества покупки полотенец из микрофибры Критерии выбора казино онлайн Украина: комплексный анализ базовых показателей Єпископ УПЦ КП передав тренажери в обласний центр реабілітації дітей Глушилки gps по отличной цене

Публикации