З приводу закликів захопити Свято-Дмитрівський храм у Харкові

04.04.2020 9:18 27

Останнім часом деякі політичні і церковні діячі Харкова вдаються до погроз силового захоплення Свято-Дмитрівського храму у Харкові в якому здійснює служіння архієпископ, а також відомий громадський діяч Ігор Ісіченко.

Зокрема, як зазначає Ігор Ісіченко, «30 березня 2020 р. колишній перший заступник голови Харківської обласної адміністрації Анатолій Здоровий вирушає до єпископа Харківського ПЦУ Митрофана Бутинського з пропозицією захопити Свято-Дмитрівський храм Харкова, аби не дати його громаді перейти до УГКЦ. У минулому Анатолій Здоровий відзначався нав’язливим пропагуванням УПЦ КП, сполучаючи його з вищою мірою цинічним ставленням до християнської віри та печерним антисемітизмом. На його сумлінні поділ і дискредитація патріотичних середовищ Харкова, які фатально деградували порівняно з 1990 р. Від 1992 р. він виявляв послідовно вороже ставлення до УАПЦ. А єпископ Митрофан починав був свою церковну кар’єру таки в УАПЦ».

Свято-Дмитрівський храм не лише місце, де збирається християнська спільнота, але й відомий у Харкові центр національно-культурного і релігійного відродження України.

Неможливо уявити культурне і національне життя Харкова без цього храму, який став місцем проведення наукових конференцій, річниць вшанування пам’яті борців за незалежність України, осередком плекання національної, культурної і релігійної ідентичності українців.

Не сумніваюся, що заклики силового захоплення під приводом «не дозволимо храму відійти до УГКЦ» інспіровані в Москві і мають за мету дестабілізувати ситуацію в Харкові і спровокувати міжрелігійні чвари в Україні.

Закликаємо місцеву владу та правоохоронні органи негайно присікти антиукраїнські провокації, захистити храм, його настоятеля і прихожан.

Богдан Червак,

Голова ОУН

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/blog/79542/

Следующая новость
Предыдущая новость

Монастир на Франківщині перейшов під юрисдикцію Київського Патріархату Суд дозволив заочне розслідування щодо екс-міністра Захарченка у "церковній справі" Наружная реклама любого вида Безопасный высококачественный гемблинг Національний університет біоресурсів і академія УПЦ КП випустили першу групу військових капеланів

Публикации