Юдеї розповіли про святкування Шавуоту в умовах карантину

30.05.2020 3:09 0

Юдеї розповіли про святкування Шавуоту в умовах карантину

Напередодні єврейського свята Шавуот у соцмережах на сторінках синагог з'явилися пости з анонсуванням реєстрації на молитви. Про це інформує ТСН.

Однак, за словами головного рабина Києва Йонатана Бін'яміна Марковича, мова про відкриття синагог не йде. Натомість відбуватимуться спеціальні святкові молитви для обмеженої кількості людей.

"Відкривати синагоги й робити великі молитви ми не можемо і не будемо. Ми не можемо ризикувати життям і здоров'ям не лише нашої громади, а всієї країни і всіх киян", - зазначив Маркович, додавши, що молитви відбуватимуться у провітрюваному приміщенні та із дотриманням рекомендації МОЗ.

За словами речника єврейської громади Києва Леоніда Бараца, аби помолитися, потрібно заздалегідь записатися по телефону. Охочих будуть запускати у тимчасово обладнані молебні кімнати по 10 людей за раз. Молитви, натомість, будуть повторювати.

"Наразі ми тимчасово обладнали молебну кімнату у приміщенні бізнес-центру, щоб люди не подумали, що синагога відкрита і можна йти. Та вживаємо всіх заходів, щоб виключити небезпеку зараження. Поставили столи та стільці на відстані більше двох метрів один від одного", - розповів Барац. Він також наголосив, що заходити до приміщення без маски буде заборонено. Також бажано мати рукавиці.

"Якщо маски не буде, ми подаруємо спеціально зроблені наші багаторазові, але їх може не вистачити і комусь буде сумно піти додому не помолившись", - зазначили у єврейській громаді.

Охочих помолитися просять вітатися без рукостискань і обіймів. Дітям до дев'яти років, а також дорослим, старшим за 70 років, приходити на молитву заборонено, як і тим, у кого є симптоми вірусу: підвищена температура; сухий кашель; стомлюваність; різні больові відчуття, біль в горлі; діарея; кон'юнктивіт, головний біль, втрата нюху і смакових відчуттів; висип на шкірі або депігментація нігтів на руках і ногах; утруднене дихання або задишка; відчуття здавленості або біль в грудній клітці.

"Стежимо, щоб віряни не доторкалися до будь-яких поверхонь голими руками, та не торкалися обличчя, рота, носа і очей руками. Після кожної "зміни" проводимо дезінфекцію, та на кожному столі будуть стояти санітайзери з антисептиком", - зазначив Барац.

"Немає нічого поганого в тому, що ви не прийдете цього року в синагогу. Всевишній не буде вважати вас поганою людиною. Зовсім навпаки, це виконання заповіді "І дуже оберігайте ваші душі", - додав Йонатан Бін'ямін Маркович.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/other_confessions/judaism/80392/

Следующая новость
Предыдущая новость

Приметы на свадьбу что можно что нельзя Папа Франциск передав особисту пожертву на побудову собору УГКЦ у Харкові Распродажа искусственных елок 2020 на sosna.kiev.ua: успей купить дешевле! Торговые полки и стеллажи, готовые модели и под заказ в Киеве Гранитные памятники и изделия декора в Киеве от производителя

Публикации