Віктор Єленський: «Українські посадовці дають Московському Патріархатові карт-бланш на його безчинства в Україні»

17.05.2020 15:28 3

Віктор Єленський: «Українські посадовці дають Московському Патріархатові карт-бланш на його безчинства в Україні»

Відомий український релігієзнавець Віктор Єленський зауважив, що досі немає жодної реакції на інтерв’ю першого заступника голови цього Офісу С.В.Трофімова, в якому той називає курс на духовне розкріпачення мільйонів православних України «лукавим вектором». На його думку, така позиція свідчить, що нинішня влада проголосила новий курс у сфері свободи совісті.

Про це Єленський написав у себе в блозі.

«Український посадовець достатньо високого рангу категорично відмовляє православним України мати такі самі права, які мають православні Грузії та Росії, Сербії та Румунії, Болгарії, Греції та інших країн.

Те, що українських православних перестали таврувати у Повноті Православ’я як «розкольників і безблагодатних» сприймається українським же чиновником як глибока образа і по-справжньому мучить його сумління.

Держава скеровується не на забезпечення релігійної свободи для своїх громадян, які сповідують Православ’я, а на її брутальне придушення – або ти споживач «кремлівської благодаті», або рухаєшся «лукавим вектором», який віднині не толеруватиметься.

Українське чиновництво звертається до політики «стримання» української автокефалії. У чудовій, зазначимо, кампанії – російської розвідки, дипломатії, КисельоваСоловйова та ЖириновськогоПоклонської», - заявив експерт.

Віктор Єленький зазначив, що ніде у світі, окрім України, державні чиновники не ставлять під сумнів право народу мати свою Помісну Церкву.

«Українські посадовці дають Московському Патріархатові карт-бланш на його безчинства в Україні. З усіма його, МП, принадами – україножерством, закликами до зриву мобілізації, плазуванням перед агресором, «боротьбою за мир» в одні ворота, нетерпимістю до інших і т.д., і т.п.

Між іншим, це зовсім не нейтралітет і невтручання у церковні справи, про що говорив минулого року Володимир Зеленський. Це – як не дивись – стовідсотково антинародна діяльність».

Релігієзнавець наголошує, що він беззастережно підтримую максиму, згідно з якою держава не повинна втручатися у внутрішньоцерковні справи.

«Лишається тільки, щоби хтось розповів про це Путіну, Шойгу і Лаврову, директору ФСБ Бортнікову, начальнику ГРУ Костікову, а також іншим членам Ради Безпеки Російської Федерації, які не соромляться публічно повідомляти про обговорення ними на засіданні СБ РФ ситуації навколо української автокефалії», - підкреслив він.

Нагадаємо, перший заступник голови Офісу президента Сергій Трофимов під час бесіди з журналістом і бізнесменом Дмитром Гордоном заявив, що попередня влада дискредитувала мільйони українців тим, що втручалася в справи релігії, нав'язувала певну точку зору.

Трофимов також сказав, що він особисто вважає Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія справжнім монахом, який своїм праведним життям довів, що він гідний бути на чолі Української Церкви.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/80228/

Следующая новость
Предыдущая новость

Квартира начинается со входной двери Лучше товары для сада и огорода Бесплатный сайт Igra Slot - игровой ассортимент, с которым можно познакомиться в бесплатном формате Онлайн-казино PointLoto – лучшие азартные развлечения для геймеров Утепление фасада дома пенопластовыми листами – самый оптимальный способ

Публикации