Виконавчий напис нотаріуса — що це, навіщо і кому

19.06.2021 10:27 141

Виконавчий напис нотаріуса — що це, навіщо і кому

15 липня 2021 року буде п'ять років з моменту, як виконавчий напис нотаріуса застосовується для швидкого і зручного регулювання боргових відносин. З урахуванням розширеної сфери застосування зручність цього правового інструменту вже по достоїнству оцінили як фінансові інститути та бізнес, так і пересічні громадяни. Саме тому ми пропонуємо додати в закладки сайт юридичної компанії «BEST», яка здійснює виконавчий напис нотариуса по кредиту з 2012 року. Бо якщо за половину 2016 і весь 2017 рік нотаріуси здійснили в загальній сукупності 6216 виконавчих написів, то вже в 2018 році кількість таких вчинюваних нотаріальних дій зросла в кілька разів і склала 27 866. У свою чергу, за перший квартал 2021 вже скоєно 9084 виконавчі написи, що свідчить про зростаючий попит на дану послугу в російському правовому полі.

Що таке виконавчий напис?

Нагадаємо, що виконавчий напис нотаріуса — це спосіб врегулювати боргові відносини в позасудовому порядку, заощадивши значні час і кошти. З допомогою напису можна швидко і цивілізовано вирішити проблеми неплатежів за договором позики, оренди житла або будь-яким іншими договорами, які передбачають передачу грошових коштів або майна. Досить сповістити боржника про намір звернутися до нотаріуса за виконавчим написом, і, якщо через два тижні зобов'язання не виконані, нотаріус, перевіривши відповідні факти, зробить виконавчий напис. З ним можна відразу звертатися до судових приставів або, наприклад, в банк, де знаходяться рахунки боржника. Важливо, що договір, за яким допущено прострочення, повинен бути попередньо посвідчений нотаріусом, або це кредитний договір з банком, в якому є відповідний пункт про позасудове стягнення. Найчастіше отримане повідомлення про намір вчинити виконавчий напис вже є достатнім стимулом для погашення заборгованості.

Переваги напису для боржника

У той же час виконавчий напис надає суттєву перевагу і боржникам, оскільки стягнення здійснюється тільки на основну частину боргу з урахуванням відсотків і тарифу на вчинення нотаріальної дії без виплати штрафів і пені за несплату в термін. При цьому громадяни все менше страждають від дій колекторів, які часто переступають закон і морально-етичні норми, «вибиваючи» борги.

Першими до застосування виконавчого напису стали вдаватися кредитні організації, які прописують можливість його застосування пунктом кредитного договору. Останнім часом все частіше до цього правового інструменту стали вдаватися комерційні організації в разі, коли вже неможливо домовитися з контрагентом про повернення коштів. У свою чергу, пересічні громадяни нотаріально засвідчують, наприклад, договір оренди житла на випадок, якщо «квартирант з'їде», не заплативши за проживання.

Предыдущая новость

Удобная покупка авиабилетов Глава пресс-службы УПЦ: «Предательство Порошенко было наиболее болезненным» Известное Эльслотс казино на деньги Как носить мужскую рубашку должным образом Сканер Argox AS-8000: компактное устройство для считывания штрих-кодов

Публикации