Ватикан з 1 червня відкриває бібліотеку та архів

31.05.2020 2:19 3

Апостольські Бібліотека та Архів від 1-го червня вони знову відчиняють свої двері для науковців, від яких, окрім дотримання санітарних норм, вимагається обов’язковий попередній запис онлайн. Про це йдеться у статті кардинала Жозе Толентіно де Мендонси для «L'Osservatore Romano», повідомляє Радіо Ватикану.

«Пам’ять є спільним фундаментальним виміром для біблійних релігій», – цим твердженням кардинал Жозе Толентіно де Мендонса, Бібліотекар та Архівіст Святої Римської Церкви, розпочинає свою статтю, опубліковану у щоденній ватиканській газеті “L'Osservatore Romano”, присвячену відкриттю Апостольських Бібліотеки та Архіву після карантину.

На переконання кардинала Жозе Толентіно де Мендонси, бібліотеки та архіви є “соціальними місцями”, які мають дещо більше значення, ніж фізичний нейтральний простір, де відбувається роздача чи розподіл документів. Вони є, радше, поліфонічним перехрестям запитів, функцій, турбот, обов’язків, зацікавлень та нагод, які є матеріальними, культурними, науковими, духовними...

Надзвичайна ситуація, спричинена поширенням вірусу, змусила Апостольський Престол спершу закрити для науковців свої бібліотеку й архів, перевівши більшість працівників у режим роботи на відстані, а тепер їх поступово та обмежено відкриватиме, відповідно до передбачених норм безпеки.

Зокрема, для науковців закриття цих ватиканських інституції було великим болем, але, як зазначив кардинал-архівіст, кожна криза може стати нагодою, і це стосується також ватиканських архіву та бібліотеки, дійсність яких опирається на «історичній свідомості Церкви» з прагненням зробити із неї суспільне добро всього людства.

«Ця пандемія, поширена по всьому світі, яку не зупинили ні політичні, ні економічні та культурні кордони, в жорстокий спосіб відкрила очі суспільству, яке було власними технологічними та структурними показниками засліплене на вразливість, притаманну людському станові», –сказав кардинал Жозе Толентіно де Мендонса.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/vatikan/80405/

Следующая новость
Предыдущая новость

Канадская печь «Булерьян» - это самое выгодное решение! УПЦ угледіла в парламенті ще один "антицерковний законопроект" Как влияет COVID-19 на курильщиков. Исследование учёных Только в казино Олигарх автоматы работают на вас! На Тернопільщині біля храму УГКЦ вивісили списки, хто скільки не здав на ремонт

Публикации