ВАЦЛАВ ГРИНЄВИЧ ОМІ – RIP

26.05.2020 22:08 12

ВАЦЛАВ ГРИНЄВИЧ ОМІ – RIP

Сьогодні, 26 травня 2020 року, відійшов до Дому Отця один з найбільш відомих і заслужених богословів та екуменістів Польщі, Вацлав Гринєвич (Wacław Hryniewicz, 23.07.1936 – 26.05.2020). Був заслуженим також для розвитку богословської думки в Україні, його статті не одноразово друкувалися у нас, були видані теж дві з його майже 40 книг, а саме «Надія не зрадить» та «Минуле залишити Богові».

Так, він був досить контроверсійний часом, його погляди розглядалися навіть у Римі, особливо відносно сотеріології, тобто вчення про спасіння, деякі греко-католики у нас чи теж римо-католики у Польщі вважали його сильно «православним» чи «анти-унійним» (і я колись теж), проте він навіть випереджував свій час і креслив проекти Вселенської Церкви майбутнього. Пишучи свою докторську дисертацію, я також не раз цитував його книги чи статті. Людина непересічна і великого формату, яка залишила в історії богослов'я, а особливо еклезіології та екуменізму, значний вклад. А також багатьох учнів, в Польщі, і теж в Україні.

Нехай відпочиває в мирі!

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/blog/80358/

Следующая новость
Предыдущая новость

Полы из ламината – современно, практично и эстетично Кредит онлайн на карту мгновенно Приметы на свадьбу что можно что нельзя Параллельная реальность. Из жизни манекенов Поиск разных вакансий в Одессе

Публикации