В Олеську на Львівщині обвалився дах монастиря капуцинів

06.01.2020 4:49 3

В Олеську на Львівщині обвалився дах монастиря капуцинів

3 січня обвалився дах колишнього монастиря капуцинів в Олесько, у якому знаходиться фондосховище Львівської національної галереї мистецтв України імені Бориса Возницького. Опорні конструкції повністю прогнили і від буревію дах упав.

Причиною стало використання неякісних матеріалів та довготривала відсутність ремонту.

Дах було зведено у 1950-х роках після того, як монастир у 1944 році спалили нацисти.

Монастир, побудований у XVIII сторіччі, є пам’яткою архітектури національного значення. Поруч з ним розташований відомий Олеський замок.

Про це повідомило керівництво Галереї на фейсбук-сторінці.

«Це пам’ятка архітектури національного значення, яка використовується нашою Галереєю як фондосховище, переважно для скульптур. Ніхто не постраждав. Музейні предмети всі збережені і убезпечені.

Фактично, ми знову вперлись лобом у гальмування передачі Галереї - тобто Міністерству культури, молоді і спорту - земельних ділянок та будівель музеїв. Більше десяти років Львівська облдержадміністрація не передає будівлю цього фондосховища Галереї до її органу управління, а Міністерство культури, молоді та спорту не може фінансувати протиаварійні та реставраційні роботи згідно бюджетного законодавства. Обласна ж адміністрація, на балансі якої є будівля, не ремонтує її, не реставрує і відмовчується після десятків звернень та пропозицій Галереї», — повідомляють у Галереї.

Учора зранку в Олеському фондосховищі відбулася робоча зустріч керівництва Галереї та представників районної та Львівської обласної державної адміністрації.

Наразі дах укрили плівкою, щоб убезпечити приміщення від протікань. Ремонт неможливий, потрібна повна заміна.

9 січня очікується остаточне рішення комісії про відновлення даху на фондосховищі.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_and_culture/78410/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как и где можно получить деньги в долг Концерт Мамахохотала в Киеве Счастливый билет Как играть в мобильное казино: подробности Экологический паспорт

Публикации