В Іраку розкопали святилище шумерського бога війни

02.04.2020 17:18 3

Археологи виявили в регіоні Гірсу в Іраку 5000-річну культову зонуде проводилися свята, жертвопринесення тварин і ритуальні ходи, присвячені богу Нінгірсу.

Вчені з Великобританії і Канади знайшли понад 300 розбитих церемоніальних керамічних чашок, мисок, банок, а також велику кількість кісток тварин. Про це інформує НВ.

Нінгірсу — бог війни, а також землеробства в шумерської міфології, а також бог-покровитель областей Гірсу і Лагаш. Нінгірсу називали «владикою землеробства», який стежить за порядком на полях і каналах.

Знайдений культовий майданчик було створено жителями древнього міста Гірсу і називався Уруку, що буквально означає «священне місто». Однією з яскравих знахідок стала бронзова статуетка качки з очима з черепашок. Дослідники також знайшли частину вази з написом на честь бога Нінгірсу.

Автори знахідки, Себастьян Рей з Британського музею і Тіна Грінфілд з Університету Саскачевану сказали, що чашки і кубки, які вони знайшли, імовірно, використовувалися на релігійному святі перед ритуальним викиданням в яму, в той час як кістки були швидше за все рештками тварин, які були вбиті під час ритуальних жертвоприносин.

На майданчику знайшли товстий шар попелу, який, ймовірно, залишився від великих ритуальних вогнів. Команда також знайшла вісім заповнених попелом овальних структур, які, ймовірно, були залишками ліхтарів.

Археологи вважають, що культова зона використовувалася протягом періоду, який тривав між 2950−2350 до н.е. Велика кількість церемоніальної кераміки міцно пов’язуює культову зону з місцем, «де згідно клинописним текстам проводилися релігійні свята і де населення Гірсу збиралося, щоб гуляти і шанувати своїх богів», відзначили автори відкриття.

Клинописні таблички, знайдені в Гірсу в кінці 19-го і початку 20-го століття, описують релігійні свята і ходи, для яких використовувалася ця культова зона. За словами Рея і Грінфілд, в табличках написано, що релігійне свято на честь Нінгірсу проводився два рази на рік і тривало три-чотири дні.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/79524/

Следующая новость
Предыдущая новость

Модные принты в ансамблях SWAG: авто-тематика Вигідні кредити онлайн на банківську карту Приятное времяпровождение с огромнейшим количеством подарков и призов Играть на выгодных условиях в Пин Ап казино Психолог, который поможет вам в разных ситуациях

Публикации