Уряд ініціює передачу храму ПЦУ в Сімферополі в державну власність

06.05.2020 19:09 0

Уряд ініціює передачу храму ПЦУ в Сімферополі в державну власність

Кафедральний собор у Сімферополі, що належить Кримській єпархії Православної Церкви України, буде передано у державну власність на підставі постанови Верховної Ради України.

Проєкт такої постанови схвалив Кабінет Міністрів України на засіданні 6 травня 2020 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Згідно з проектом, у державну власність буде передано частину майнового комплексу будівлі, позначеною у плані домоволодіння літерою «а», загальною площею 1475,7 кв. метра, розміщеною за адресою: вул. Севастопольська, 17, м. Сімферополь, 95015.

Наразі ця будівля знаходиться у комунальній власності Автономної Республіки Крим. Оскільки повноваження Верховної Ради АР Крим припинено достроково у березні 2014 року, то розпоряджатися цим майном уповноважений парламент України.

Однак проєкт постанови Верховної Ради України передбачає, що приміщення кафедрального собору буде передано у державну власність тимчасово – на період дії Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Наразі не відомо, чи планує уряд у подальшому передати це приміщення собору безпосередньо у власність Кримської єпархії Православної Церкви України, як наполягав на цьому архієпископ Климент (Кущ) під час свого голодування перед Будинком уряду у грудні 2019 року.

Водночас у коментарі для ІРС заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків Православної церкви України архієпископ Євстратій (Зоря) так пояснив підготовлений урядом проєкт постанови:

"Окупаційна російська адміністрація в Криму протягом шести років намагається відібрати у єдиної діючої громади Православної Церкви України у Сімферополі приміщення храму і єпархіального управління, користуючись статусом оренди. Саме для того, щоби мати можливість захищати це приміщення від рейдерства окупантів необхідно, щоби воно було у власності України, а не АР Крим. У цьому випадку міжнародні інституції матимуть більше юридичних підстав вимагати від Росії не порушувати прав релігійної громади і не відбирати храм".

Нагадаємо, проєкт постанови "Про деякі питання захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) та збереження приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги" вже був зареєстрований у Верховній Раді 4 березня 2020 року, однак того самого дня його відкликали.

Арбітражний суд Центрального округу Калуги 14 листопада 2019 року відхилив касаційну скаргу представників Кримської єпархії Православної церкви України на рішення російського Міністерства майнових і земельних відносин Криму про розірвання договору оренди Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги.

Архиєпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент 10 грудня 2019 р. оголосив безстрокове голодування, вимагаючи захисту релігійних свобод на території Криму і забезпечення безпеки духовенству кримської єпархії ПЦУ, однак за тиждень на прохання митрополита Київського всієї України Епіфанія призупинив свою акцію.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/80074/

Следующая новость
Предыдущая новость

Подари себе счастье Реализация проектов на основе социального бизнеса Адвокат по разводам: как правильно выбрать специалиста и не допустить ошибку? Выдающийся деятель из мира политики Лучшие станции для очистки сточных вод

Публикации