Український центр кардинала Гузара в Угорщині провів дні української культури

04.03.2020 23:58 0

Український центр кардинала Гузара в Угорщині провів дні української культури

В рамках днів української культури в Угорщині, який відбувся з 25 лютого по 1 березня, пройшла низка заходів. Серед важливих подій в українській громаді була презентація збірки українських казок, яка вийшла в рамках міжнародного проекту «Дитяча українська казка ХХІ століття».

Як повідомила авторка проєкту, керівниця Українського центру кардинала Гузара в Угорщині Уляна Княгинецька, вперше в Угорщині вийшла друком збірка українських казок «Казковий дивосвіт», і назвала це «історичною подією», що «перша збірка українських казок «Казковий дивосвіт», твори, які ввійшли до збірки, є результатом міжнародного конкурсу «Дитяча українська казка XXI століття».

В рамках заходу відбулася вистава із казочки нової книги за участі вихованців церковної Рідної школи в м.Будапешт.

В суботу, 29 лютого, в рамках днів української культури у Будапешті відбулася традиційна щорічна українська забава «Запусти перед Постом» за участю парафіяльного колективу із церкви Дрогобицьких священномучеників.

Як зауважив о. Дамян Габорій: «Справжньою українською традицією є запусти, яку започаткували ще наші предки перед початком Великого посту. Ця практика в нашому народі була виплекана віками і допомагала українцям благоговійно війти у Великий піст. Запусти - час, коли українці востаннє гуляли і забавлялися перед Великим постом». Організатором заходу був Український центр кардинала Гузара в Угорщині. Захід відбувся за підтримки українського самоврядування Ержибетвароша (Будапешт), Товариства української культури в Угорщині та п. Михайла Кравця, голови міжнародного фонду імені Івана Франка.

Завершився насичений тиждень в сиропусну неділю ( прощення) на парафії Покрови Богородиці УГКЦ Божественною Літургією, яку очолив дрогобицький декан о. Паньків Іван в супроводі церковного хору із парафії Дрогобицьких священномучеників. Про це інформує пресслужба УГКЦ в Угорщині.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/ukrainians_outside_of_Ukraine/79140/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как сохранить холодильник здоровым, прохладным и чистым Любовная магия и привороты Сибирского мага Изготовление памятников из гранита в Запорожье Лучший способ получения прибыли за веселье в Azino777 Стоматологическая помощь с помощью современных технологий в Киеве

Публикации