У Запорізькому обласному художньому музеї експонують 32 ікони

05.03.2020 20:58 0

У Запорізькому обласному художньому музеї експонують 32 ікони

Виставка іконопису викладачів та студентів Львівської національної академії мистецтв відкрилась у Запорізькому обласному художньому музеї. На ній представлено 32 ікони 23 авторів, Про це інформує Суспільне.UA.

«Богородиця – всіх скорботних радість». Це одна з тридцяти двох представлених на виставці ікон. За словами куратори виставки Ольги Дворної, саме образ Богородиці посідає чільне місце у експозиції, він представлений у третині робіт.

5a5cb87a61eab23c.jpg

«В композиції – Богородиця з младенцем на руках стоїть в центрі цієї картини. А поруч на ній зображено дуже-дуже багато людей і жінок, і чоловіків, які до неї звертаються з проханнями. Вона захищає цих людей і виздаравлює цих людей. І помагають їй в цьому ангели. Бо там на роботі ми бачимо окремі такі композиції в цілому, де люди, які приходять до неї, приходять до Божої матері зі своїми проблемами. Особливо проблемами, які стосуються здоров’я. І вона їх зцілює», - розповіла кураторка виставки, старша наукова співробітниця Запорізького обласного художнього музею Ольга Дворна.

434e47db6bd89a7c.jpg

Поруч з цією іконою розташовані дві роботи рідкісної, за словами організаторів, круглої форми (рондо) із зображенням Діви Марії та Ісуса Христа.

Представлені й ікони на зрізах дерев.

ae003c851824630c.jpg

Експонуються картини за задумом завідувача кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв, народного художника України Романа Василика. Саме він ініціював та створив у 1995 році першу в Україні кафедру сакрального мистецтва.

Виставка вже експонувалась у декількох культурних центрах різних регіонів України

Експонуватиметься виставка протягом місяця. Далі, за словами організаторів, її відкриють у Дніпрі.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_and_culture/79160/

Следующая новость
Предыдущая новость

Обменный пункт наличных в Харькове Идеальное казино с королевскими выигрышами Сифоны для душевых Когда лучше стричься, чтобы иметь красивые волосы Ресурс Слототоп и его преимущества

Публикации