У відреставрованій єпископській резиденції Мукачівської греко-католицької єпархії облаштують музей

24.01.2020 6:38 0

У відреставрованій єпископській резиденції Мукачівської греко-католицької єпархії  облаштують музей

Єпархіальний музей вже скоро відкриє свої двері в Ужгородському Хрестовоздвиженському катедральному греко-католицькому собор. Про це на традиційній різдвяній зустрічі з журналістами краю повідомив владика Мілан Шашік. Про це інформує Закарпаття онлайн.

Очільник Мукачівської греко-католицької єпархії підбив підсумки минулого року, а він минув під гаслом завершення реконструкцій та відновлення приміщень резиденції.

Це було найстрашніше приміщення тут в резиденції і одне з найстрашніших в Ужгороді, без штукатурки, плісняве, гниле. Це приміщення було поділене, двері були замуровані і тут були маленькі камери, казали, що тут колись служило фотолабораторією, тут також була розміщена марксистсько-ленінська література, то приміщення для неї було достойне, плісняве, на інше вона не заслуговувала. Під санітарними старими побілками в процесі реконструкції реставратори та художники натрапили на залишки розписів і головне завдання було – їх зберегти. Цю важливу місію доручили ужгородському художнику Павлу Ковачу. Кілька років роботи і естетична насолода від результатів», - розповів владика Мілан Шашіік і додав: «Сьогодні нижні поверхи лівого крила резиденції теплі, помуровані, охайні. А на збережених світлинах з архівної документальної стрічки – вони, як сумний докір великій і страшній радянській епосі».

Павло Ковач, художник розповів; «Єднало з тими розписами те, що ті художники були живописці, і те, що мені вдалося їх повернути з небуття, я думаю воно і дало мені можливість стільки багато років працювати над цим, бо коли відчуваєш руку майстра через 150-200 років, то це твій колега, чесно скажу, що мені не стидно було і зараз, коли я побував у Ватикані і побачив розписи майстрів епохи Відродження і потім дивився на всі ці роботи і це дало мені сили закінчити цю роботу».

Зараз в єпархії готують експонати для нового музею, а приміщення, де відбулася зустріч з журналістами, адаптоване спільні перегляди відео та презентації.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/mukachevo_gce/78631/

Следующая новость
Предыдущая новость

У Криму священик УПЦ благословив російських окупантів "на захист державного кордону РФ" Plitka.ua каталог керамической плитки Игровые автоматы Чемпион Все для тормозной системы вашего автомобиля Как клеить флизелиновые обои самостоятельно

Публикации