У Ватикані різко розкритикували доповідь ООН про Свободу релігії

10.03.2020 1:28 3

У Ватикані різко розкритикували доповідь ООН про Свободу релігії

Постійний спостерігач Святого Престолу в структурах ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві архиєпископ Іван Юркович назвав «неприйнятними і образливими» деякі рекомендації, які містяться в доповіді ООН про свободу релігії та віросповідання. Документ представили 2 березня 2020 р. на 43-й сесії Ради з прав людини.

Ватиканський дипломат висловив велику стурбованість у зв'язку з існуванням у документі численних посилань, які представляють «свободу релігії, віросповідання і совісті» другорядно порівняно з іншими «так званими правами людини», особливо тими, які виражають своєрідну «ідеологічну колонізацію» з боку деяких країн і міжнародних організацій. З цього погляду доповідь є, принаймні частково, нападом на свободу релігії, віросповідання і совісті».

Представник Святого Престолу поділився враженням, що «документ зосереджений на просуванні уявлення про суспільство, яке не поділяється усіма і не відображає суспільної, культурної і релігійної дійсності багатьох народів». Зокрема, в ньому не приділено належної уваги проблемі захисту людей різних віросповідань, яких переслідують і дискримінують.

Архиєпископ Юркович нагадав, що 4 лютого 2019 р. Папа Франциск та імам Аль-Азхар Ахмед Ель Таєб підписали спільну Декларацію про братерство, в якій міститься заклик до світових лідерів, співпрацювати на благо розширення культури терпимості та мирного співіснування. Незважаючи на це, в доповіді ООН немає жодного посилання на зусилля, які зробили релігійні лідери для припинення кровопролиття і воєн.

Представник ватиканської дипломатії висловив розчарування і здивування тим фактом, що доповідь ООН – організації, яка повинна охороняти фундаментальне і повсюдне право людини на свободу релігії, віросповідання і совісті, – насправді є нападом на це право. Про це повідомляє Католицький оглядач.

Додамо, спеціальний доповідач ООН Ахмад Шахід прийшов до висновку, що закони, засновані на традиційній моралі, що мають релігійний характер, повинні бути скасовані, якщо вони суперечать думкам вчених з прав людини та експертів ООН.

Зі слів спеціального експерта ООН з питань свободи віросповідання, погляди правозахисних органів ООН повинні мати перевагу над основними віруваннями багатьох провідних світових релігій, якщо мова йде про закон і політику.

“Держави зобов’язані гарантувати всім, у тому числі жінкам, дівчатам та людям ЛГБТ +, рівне право на свободу віросповідання чи віри”, – сказав він, “в тому числі, створюючи сприятливе середовище, де можуть проявлятися плюралістичне та прогресивне саморозуміння”.

Шахід зазначив, що закони, що стосуються абортів та гомосексуальної поведінки, часто виникають через застосування релігійних вчень щодо святості життя, сім’ї та сексуальної моралі.

Поняття “права ЛГБТ +” – концепція, яка лише нещодавно увійшла до мови науковців, і яка не має міжнародного консенсусу, а тим більше формально прийнятого визначення, розглядається у звіті як даність. На противагу цьому, релігійні традиції, які датуються тисячами років, трактуються як підпорядковані. Спеціальний доповідач цитує “багатьох феміністок та науковців з прав людини”, стверджуючи, що “правила, що регулюють статус чоловіків і жінок, у тому числі при призначенні духовенства”, є не лише релігійними, а політичними, і тому “викликають занепокоєння держави і міжнародного законодавства про права людини».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/79197/

Следующая новость
Предыдущая новость

Специализированный пансионат для больных деменцией в Киевской области Достойная старость в специализированном пансионате Выбор и правильный уход за гидрокостюмом Рулетка в онлайн Casino-x для азартных развлечений Календарь православных праздников на апрель 2018

Публикации