У РПЦ вважають, що зі Сталіна вийшов би хороший єпископ

13.01.2020 16:28 0

У РПЦ вважають, що зі Сталіна вийшов би хороший єпископ

Йосип Сталін міг би стати хорошим церковним керівником, якби закінчив семінарію і не відійшов від Церкви, припустили в Навчальному комітеті Російської Православної Церкви, повідомляє Інтерфакс-релігія.

"У нього були здібності до управління, глобального бачення і прийняття стратегічних рішень. Якби ця людина свого часу не відштовхнулася від християнської традиції (або якби його не відштовхнули), а його здатності до стратегічних рішень і глобального світоглядного бачення з'єдналися б з євангельською моральністю і з пам'яттю про необхідність милосердя і прощення, то з Сталіна міг би вийти дуже хороший керівник - і церковний, і державний ", - сказав голова комітету протоєрей Максим Козлов.

Таким чином він відповів на питання, виключив би він Йосипа Джугашвілі з семінарії в Тифлісі, якби той навчався в його часи.

На думку священика, Бог хоче спасіння кожної людини, і можливість вирости до духовного рівня святого їй дається при народженні.

"Ми ж не кальвіністи, які вважають, що одні наперед визначені до смерті, а інші - до спасіння. Отже, і у Сталіна були потенції, причому - до дуже великого зростання", - вважає представник РПЦ.

Він зазначив, що чим більше обдарувань у людини, яка відійшла від Бога, тим гучніший її крах.

"Згадаймо того ж Льва Миколайовича Толстого - міру його обдарувань і міру світоглядного краху і убозтва до кінця його земного шляху. Так і тут - якби хтось міг заздалегідь передбачити, ким виросте Йосип Джугашвілі, і при цьому отримав би можливість не втратити цю людину, варто було б докласти сили кращих педагогів Російської Церкви, щоб направити його в правильне русло ", - зробив висновок голова Навчального комітету.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/78506/

Следующая новость
Предыдущая новость

Почему все чаще используют LED экраны в освещении церковной жизни Фриспины за регистрацию без депозита: выгоды и нюансы бесплатных бонусных подарков гемблинг-заведений онлайн Удочка. Купить фидерное удилище, цена на Трофее Как создать авторский онлайн-курс: пошаговый план работы Морское крюинговое агенство для успешного трудоустройства

Публикации