У Росії хочуть встановити пам’ятник протоєрею Чапліну та заснувати літературну премію його імені

31.01.2020 16:39 0

У Росії хочуть встановити пам’ятник протоєрею Чапліну та заснувати літературну премію  його імені

Члени президії Громадської палати Союзної держави Росії і Білорусії увічнять пам'ять протоєрея Всеволода Чапліна, який раптово помер 26 січня. Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Вирішено встановити у пам'ять про отця Всеволода меморіальні дошки в Москві і Мінську. Над ними, а також над пам'ятником священика буде працювати народний художник Росії Салават Щербаков, який є автором пам'ятника святому князю Володимиру біля Московського Кремля і пам'ятників всіх Патріархів Російської Церкви біля храму Христа Спасителя", - повідомили в Громадській палаті.

У свою чергу скульптор Щербаков поділився думкою про те, яким має бути пам'ятник Чапліну. "Якогось гігантизму, пафосу в ньому бути не повинно, о. Всеволод такого не любив. Це точно буде не бюст - погруддя ставлять героям, начальству, скоріше це буде скульптурний портрет, який відображав би натуру отця Всеволода і заодно - дух часу, оскільки він був однією з яскравих, символічних фігур наших днів", - розповів автор майбутнього монумента.

За словами скульптора, поки ця ідея виноситься на громадське обговорення.

Крім того, як повідомили в Громадській палаті, в 2020 році спільно з письменницькими організаціями буде заснована літературна премія імені протоєрея Всеволода Чапліна - її будуть присуджувати за просування в літературних творах традиційних цінностей і зміцнення православ'я.

Члени Громадської палати також прийняли рішення встановити кілька іменних стипендій для майбутніх священнослужителів - талановитих студентів духовних навчальних закладів, які планують спеціалізуватися, як і о. Всеволод, в області розвитку діалогу між Церквою, суспільством і державою, або в сфері зовнішніх церковних зв'язків. Передбачається заснувати і громадську нагороду в пам'ять про покійного.

Окрім того, навесні цього року в Москві пройде виставка фото і документів, присвячена церковним і громадським працям о. Всеволода.

Протоєрей Всеволод Чаплін народився 31 березня 1968 року в Москві, в 1990 році закінчив Московську духовну семінарію, в 1994 році - Московську духовну академію. Протягом 25 років був одним з найближчих сподвижників нинішнього Патріарха. З кінця 1990-х до кінця 2015 року, займаючи різні синодальні посади, фактично був спікером РПЦ.

Протоєрей Чаплін також відомий тим, що закликав Росію війною знищити Україну.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/78730/

Следующая новость
Предыдущая новость

Під Києвом у «Парку Київська Русь» за стародавнім чином реконструюють дерев’яний храм Х століття Новинки кино 2018 года в онлайн кинотеатрах Колеса с Европы высокого качества Как не ошибиться с выбором табака для кальяна Стартовал 72-часовой молитвенный марафон Украинского межцерковного совета

Публикации