У Москві повідомили, коли відбудеться Всеправославна нарада в Йорданії

15.02.2020 15:09 3

У Москві повідомили, коли відбудеться Всеправославна нарада в Йорданії

Зустріч глав та представників Православних Церков для обговорення «українського церковного питання» відбудеться в Аммані (Йорданія) 26 лютого. Про це сказав секретар Відділу зовнішніх церковних зв'язків Російської Православної Церкви з міжправославних відносин протоєрей Ігор Якимчук.

Як повідомляє «Інтерфакс», відповідаючи на питання про склад учасників цієї зустрічі, священик сказав, що «наразі повних даних немає».

Днями РПЦ повідомила, що в йорданській зустрічі готовий взяти участь Патріарх Кирил. Крім того, стало відомо про участь в цьому форумі Сербського Патріарха Іринея, а також про те, що своїх делегатів на зустріч в Йорданії направлять Румунська і Польська Православні Церкви, але, зауважимо, не глав Церков, а просто представників.

Ідею провести в Аммані зустріч глав помісних Церков озвучив 21 листопада минулого року Єрусалимський Патріарх Феофіл. Але насправді ініціатива належить Російській Православній Церкві, а Патріарх Феофіл тільки її озвучив.

У РПЦ також заявили, що «для досягнення видимих результатів можуть знадобитися багато зусиль і не одна зустріч». Це слова заступника голови синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ протоєрея Миколи Балашова.

Як РІСУ повідомляла, найбільші Православні Церкви світу відмовилися легалізувати плани Москви щодо проведення в йорданському Аммані Собору, щоб підняти на ньому питання «церковного розколу», зірвати процес визнання ПЦУ і оскаржити першість Вселенського Патріархату.

Православ'я представляють 15 автокефальних Церков. Чотири з них (не рахуючи ПЦУ) чітко дали зрозуміти, що на збори Російської Православної Церкви в Амман не поїдуть. Це Константинопольський, Олександрійський Патріарх, Кіпрський і Елладський архиєпископ. Глави чотирьох найбільших Церков. З Константинополем, Елладою і Олександрією РПЦ в минулому році розірвала відносини через визнання ПЦУ.

Патріарх Варфоломій в січні направив до Єрусалима лист «в строгому тоні», в якому нагадав, що Патріарх Феофіл некомпетентний для таких кроків. Багато експертів вважають, що 26 лютого в Амман приїдуть делегації тільки декількох Помісних Церков (не більше 5 з 15), лояльних до РПЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/orthodox_world/78911/

Следующая новость
Предыдущая новость

Отдых в Трускавце 2018 Миниатюрная овчарка - вельш корги кардиган Зеркало Вулкан 24 круглосуточный доступ к лучшим эмуляторам Папа Франциск передав особисту пожертву на побудову собору УГКЦ у Харкові Подробно о системах видеонаблюдения - как выбрать правильную

Публикации