У Львові відреставрують Гарнізонний храм свв. апп. Петра і Павла УГКЦ

10.03.2020 22:19 0

У Львові відреставрують Гарнізонний храм свв. апп. Петра і Павла УГКЦ

Управління охорони історичного середовища Львівської міськради оголосило тендер на реставраційно-ремонтні роботи Гарінзонного храму ( колишнього костелу Єзуїтів) на вул. Театральній, 11. Про це йдеться на сайті публічних закупівель Прозорро, інформує Твоє місто.

Попередня вартість робіт, за оцінками ЛМР, становить 9,5 млн грн. Торги відбудуться 13 березня. Реставраційні роботи мають завершити до кінця 2022 року.

Під час робіт планують оновити фасади, стовпи, пілястри, колони, арки, старовинні стіни та скульптури, відреставрувати металеві віконниці і дверні полотна, вирізьбити портали виходу на балкон тощо.

Нагадаємо, що на реставрацію фасаду костелу Єзуїтів з міського бюджету у 2018 році виділили 1 млн грн. Тоді роботи виконувало ПП «Оберіг Груп».

У Гарнізонному храмі також уже кілька років триває реставрація фресок Франциска Екштайна, а сам храм є пам'яткою архітектури національного значення.

7 березня у підземеллях святині презентували макет Гарнізонного храму авторства Ігоря та Любові Качор – із нагоди 390-ліття храму. Однією з особливостей конструкцій моделі є наявність розібраної у XIX ст. вежі, що дозволяє побачити храм у тому вигляді, як його задумували архітектори.

Храм збудований у стилі раннього бароко на початку XVII ст. за взірцем римської святині Іль-Джезу та є однією з найбільш культових споруд Львова. Церкву освячено та відкрито 6 грудня 2011 року з нагоди 20-ї річниці створення Збройних Сил України. Обряд освячення та Святу Літургію очолив митрополит Львівський УГКЦ владика Ігор Возьняк.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/79210/

Следующая новость
Предыдущая новость

Бесплатные игровые автоматы в казино Лечение наркомании в Одессе Секреты ухода за волосами В Украине выходят книги о современном взгляде на шариат и кораническом принципе совещания Глава пресс-службы УПЦ: «Предательство Порошенко было наиболее болезненным»

Публикации