"У цей Песах не тільки єврейський народ, а й більшість людей світу перебуває на карантині" – головний рабин України

09.04.2020 2:28 0

Моше Реувен Азман

"Радіо Свобода", 08 квітня 2020

Рубрика "Точка зору"

Сьогодні увечері євреї по всьому світі збираються навколо пасхальних столів. Але цього року, на відміну від інших років, пасхальний вечір буде особливий – він буде більш схожий на той, який був понад три з половиною тисячі років тому в Єгипті, коли Всевишній розкрився народові Ізраїлю і сказав євреям зайти в свої будинки і не виходити з них, поки на це не буде окремого наказу. Але потім звільнення з єгипетського рабства було настільки стрімким, що тісто не встигло закваситися, тому їли мацу. Саме тому протягом всього пасхального тижня ми їмо мацу, а не хамец (квасне).

У духовному сенсі маца (тісто, що не піднялося) символізує скромність, а хамец (квасне) – гординю і зарозумілість. У свято Песах ми повинні відмовитися від своєї гордині, зробити самоаналіз, зрозуміти своє істинне місце в цьому світі, що має привести людину до скромності і смиренності. Також під час Песаху ми їмо марор (гіркі трави) в пам’ять про гірке і тяжке життя в єгипетському рабстві. Існує також обов’язок випити за пасхальним столом чотири келихи вина в пам’ять про чотири вирази, якими Тора описує звільнення з єгипетського рабства.

Іще особливість свята Песах цього року в тому, що через епідемію з’явилося багато людей, які потребують допомоги. Тому нам довелося створити екстрений штаб негайної допомоги: наші волонтери щодня готують, доставляють до домівок і роздають допомогу сотням людей похилого віку, які перебувають у зоні ризику. Також ми намагаємося допомогти лікарням та медикам із захисними костюмами, масками, шоломами, рукавичками, засобами дезінфекції й так далі. До нас надходить велика кількість прохань як від організацій, так і від приватних осіб, і ми намагаємося допомогти максимально, хоча можливості у нас, на жаль, наразі обмежені, але з осторонь ми стояти не можемо в такий непростий час, адже, «той, хто врятував навіть одну людину, ніби врятував весь світ!»

У цей Песах не тільки єврейський народ, а й більшість людей світу перебуває на карантині вдома. Тому, мені здається, час Машіаха (Месії) не за горами. Із приходом Машіаха у світі настануть гармонія і справедливість, припиняться війни і буде матеріальний і духовний достаток.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/monitoring/society_digest/79616/

Следующая новость
Предыдущая новость

Золотые россыпи игровых автоматов Пирамиды Порошенко: Україна очікує визнання автокефалії від Церкви-Матері Купить двигатель для садовой техники недорого Азартные игры Вулкан казино Виват-Украина - качественная наградная продукция для любого мероприятия

Публикации