«Суди» у Криму не відпустили під домашній арешт «свідка Єгови» Філатова

11.05.2020 16:39 6

Засудженому на шість років "свідку Єгови" з Джанкоя Сергію Філатову відмовили в клопотаннях захисту про зміну запобіжного заходу з утримання в СІЗО на домашній арешт.

Про це повідомляє у Facebook Кримська правозахисна група з посиланням на Крим.Реалії.

«У зв'язку з пандемією і обмежувальними заходами на півострові, а також високим ризиком зараження коронавірусом ув'язнених в умовах СІЗО, ми вирішили клопотати про зміну запобіжного заходу на більш м'яку: домашній арешт або підписку про невиїзд. Після вироку, якийсь час ми не знали, де знаходяться матеріали кримінальної справи, тому клопотання відправили відразу в два суди: Джанкойський районний і Верховний суди Криму. Однак, на жаль, в обох інстанціях наші доводи не почули і залишили Сергія Філатова в СІЗО Сімферополя», – повідомив адвокат Олег Захарчук.

Нагадаємо, 5 березня 2020 року Джанкойський районний суд заарештував представника "Свідків Єгови" Сергія Філатова, визнавши його винним в організації діяльності екстремістської організації (ч.1 ст. 282.2 КК РФ) і призначивши йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 6 років з позбавленням права займатися просвітницькою діяльністю, діяльністю пов'язаною з виступом і публікаціями в ЗМІ строком на 5 років і з обмеженням волі строком на 1 рік з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму.

Для "Свідків Єгови" в Криму - це був перший з 2014 року вирок з арештом за релігійні переконання.

Переслідування «Свідків Єгови» в Росії та Криму

Російський Верховний суд у 2017 році визнав екстремістською релігійну організацію «Свідки Єгови» і заборонив її діяльність в Росії. Також діяльність цієї організації заборонена в анексованому Криму.

Співробітники ФСБ Росії неодноразово проводили на території півострова обшуки і затримання підозрюваних в участі в релігійній організації «Свідки Єгови». За даними правозахисного центру «Меморіал», в Росії кілька десятків прихильників цієї релігійної організації піддалися кримінальному переслідуванню.

У серпні 2018 року правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями 29 членів релігійної організації «Свідки Єгови», обвинувачених у Росії в екстремізмі.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/freedom_of_conscience/80139/

Следующая новость
Предыдущая новость

ГДЗ по ОБЖ - восьмиклассник поймет Вышиванки для каждого Приятное времяпровождение с огромнейшим количеством подарков и призов Профессиональный татуаж в Краснодаре Как освоиться иностранцу в Украине?

Публикации