Суддя виправдав священика УПЦ МП, який організував хресний хід під час карантину

09.05.2020 20:59 0

Суддя виправдав священика УПЦ МП, який організував хресний хід під час карантину

Херсонський міський суд закрив справу щодо секретаря Херсонської єпархії УПЦ МП і священика Свято-Духовного кафедрального собору Максима Тарасенка, якого підозрювали у порушенні правил карантину.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на постанову суду від 28 квітня.

В адмінпротоколі, який надійшов до суду, зазначалося, що 18 квітня о 23:40 год. на території Свято-Духовного кафедрального собору (вул. Преображенська, 36 у Херсоні) церковнослужитель проводив масовий релігійний захід, а саме Хресний хід під час святкування Великодня, в якій брало участь «понад 10 вірян». Цими діями, на думку поліцейських, батюшка порушив вимоги постанови уряду від 02.04.2020 року №255.

На підтвердження винуватості секретаря Херсонської єпархії УПЦ МП правоохоронці додали роздруківку публікації з мережі інтернет та скріншоти із зображенням людей біля церкви.

До суду батюшка не прийшов, але з’явився його захисник, який заявив: висунуте обвинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення ґрунтується виключно на припущеннях. За словами захисника, секретар Херсонської єпархії УПЦ МП працює з документами, до його обов`язків не входить проведення релігійних заходів. Також зазначив, що жодного з учасників заходу, про який йдеться мова у протоколі про адміністративне правопорушення, не встановлено та допитано не було, а фото з роздруківки публікації, доданої до протоколу, зроблено в 2019 році.

У підсумку суд не знайшов підстав визнати належними та допустимими, надані правоохоронцями. Зокрема, на скриншоті, доданому до протоколу, який містить зображення людей, взагалі відсутнє зображення будь-кого з тих осіб в одязі священника.

«Тому відомості, зафіксовані у вказаних документах, унеможливлюють встановити причетність особи до дій, зазначених у протоколі, а отже зробити висновок про його винуватість у вчинення інкримінованого йому правопорушення», - вважає суд.

За даними Центру громадського здоров’я України, станом 7 травня у Херсонській області зафіксовано 146 випадків хворих на COVID-19.

Нагадаємо, Марганецький міський суд Дніпропетровської області визнав винним настоятеля храму Святого Преображення Господнього (УПЦ МП) у порушенні правил карантину (ст.44-3 КУпАП). Зокрема, він проводив богослужіння, в якому брало участь понад десяти осіб. Згідно з чинним законодавством, це підпадає під порушенням правил карантину, санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм.

Визначаючи міру покарання, суддя врахував той факт, що священик раніше не притягувався до жодної відповідальності. Тому вказане правопорушення суд розцінив малозначним, а тому церковнослужителя варто звільнити від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Як вже писала РІСУ, Хмельницький міськрайонний суд закрив провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності настоятеля Свято-Успенської церкви УПЦ МП за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку з відсутністю в його діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.

У суді настоятель храму не визнав вини, пояснив, що не організовував і не проводив того дня масові релігійні заходи, а здійснював богослужіння в храмі з трансляцією Богослужіння через гучномовець на вулицю. Крім того, стверджує, що в самій церкві не перебувало понад 10 прихожан.

Суд дійшов висновків, що до матеріалів справи про адміністративне правопорушення не надано доказів того, що 5 квітня в Свято-Успенській церкві перебувало понад 10 осіб. У матеріалах справи є відеозапис, з якого вбачається, що на подвір`ї храму на відстані один від одного стоять чотири віряни.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/80096/

Следующая новость
Предыдущая новость

Профессиональная организация безопасности в Киеве Переваги теплових насосів Очищение и минерализация воды Купив дизельный компрессор, вы будете на шаг впереди Гадания онлайн стали реальностью

Публикации