Створено 3D-тур Софійським собором у Києві

29.01.2020 12:38 3

Створено 3D-тур Софійським собором у Києві

У Національному заповіднику “Софія Київська” розробили 3D-тур Софійським собором. Відтепер всі охочі зможуть помандрувати цією архітектурною пам’яткою віртуально та розгледіти її у найдрібніших подробицях.

Про це повідомили у пресслужбі заповідника.

Софійський собор – всесвітньо відома пам’ятка архітектури і монументального живопису ХІ ст. Внесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Заснування собору згадується в літописах як під 1017, так і під 1037 роками. Будівничим Святої Софії літописці називають великого Київського князя Ярослава Мудрого. Джерела свідчать, що в цій справі Ярослав завершив починання свого батька Володимира.

Давньоруські написи-графіті на фресках храму, що містять дати 1022, 1033 та 1036 рр., підтверджують заснування Софії Володимиром – хрестителем Русі.

Присвячений Премудрості Божій, собор, за задумом творців, мав утверджувати на Русі християнство.

Упродовж сторіч Софія Київська була головною святинею Русі-України.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_and_culture/78701/

Следующая новость
Предыдущая новость

Почему все чаще используют LED экраны в освещении церковной жизни Херсонці: боєць АТО повісився після сповіді у священика УПЦ Адвокат по разводам: как правильно выбрать специалиста и не допустить ошибку? Gotslot - яркие автоматы и их полное описание Большой выбор межкомнатных дверей

Публикации