Сьогодні у Православній Церкві відзначють «Торжество Правослв’я»

08.03.2020 11:49 0

Сьогодні у Православній Церкві відзначють «Торжество Правослв’я»

Торжество Православ'я — свято в Православній Церкві, що чиниться в першу неділю Великого посту.

Встановлення свята пов'язано з подіями Константинопольського Собору 843 року, скликаного імператрицею Феодорою для відновлення іконошанування у Візантійській імперії.

Після церковного Собору, що засудив іконоборців і відновив іконошанування в імперії, Феодора влаштувала церковне торжество, яке припало на першу неділю Великого посту, що була у 843 році [1] 11 березня [2] [3] (за іншими даними — 19 лютого [4]).

На спомин про цю подію, значущу для християнського світу, і в пам'ять імператриці Феодори щорічно в першу неділю Великого посту Православна Церква урочисто святкує відновлення іконошанування, іменоване «Торжество православ'я».

У кафедральних соборах відправляється особливий Чин Торжества Православ'я з виголошенням «анафеми» тим, хто викривляв істину православної віри, «вічної пам'яті» спочилим її захисникам і «многих літ» живим-здоровим вірним.

Детальніше про свято читайте у матеріалі РІСУ «Торжество́ Правосла́в'я».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/79185/

Следующая новость
Предыдущая новость

Спілка християнських письменників України заснувала християнську літературну премію Торговые полки и стеллажи, готовые модели и под заказ в Киеве Архієпископ Російської єпархії Вірменської Апостольської Церкви відсвяткував у Криму 300-річчя єпархії Вулкан - кладезь ярких эмоций и наслаждения Svyatsy - православная лавка

Публикации