Сьогодні Східна Церква вшановує святих братів Кирила і Мефодія

24.05.2020 19:29 0

Сьогодні Східна Церква вшановує святих братів Кирила і Мефодія

Щорічно 24 травня у багатьох слов’янських країнах (Білорусі, Болгарії, Македонії, Росії, Сербії, Чорногорії, Україні та в інших) урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності.

Святі рівноапостольні брати Кирило і Мефодій, православні ченці, в ІX столітті (орієнтовно — 862 рік) створили слов’янську абетку — на основі грецької мови, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця». Окрім неї, також була створена ще одна слов’янська абетка — глаголиця.

Одночасно вони почали перекладати з грецької на слов’янську Євангеліє і Псалтир. Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов’янську літературну мову і книжкову справу. В середньовічній Європі слов’янська мова стала третьою після грецької та латинської, за допомогою якої поширювалося Слово Боже.

Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія і їхніх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов’янських літератур.

Святкування пам’яті святих братів ще за старих часів мало місце в усіх слов’янських народів, але потім, під впливом різних історичних і політичних обставин, було забуте. На початку XІX століття разом із відродженням слов’янських народностей відновилася і пам’ять про слов’янських первоучителів.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/80327/

Следующая новость
Предыдущая новость

Адвентисты провели каникулярную школу в Харькове Лечение косоглазия в клинике Эксимер Услуги бюро переводов - как выбрать партнёра на данном рынке рассказывает бюро переводов InTime На Тернопільщині біля храму УГКЦ вивісили списки, хто скільки не здав на ремонт На берегу Киевского водохранилища пройдет христианский палаточный лагерь

Публикации