Сьогодні Парламент має доопрацювати проєкт Закону про медіа, врахувавши пропозиції Ради Церков

19.05.2020 11:20 0

Верховна Рада 19 травня має розглянути у першому читанні проєкт Закону «Про медіа», до якого релігійна спільнота має низку зауважень.

При цьому профільний Комітет рекомендує парламенту спрямувати законопроєкти № 2693 та № 2693-1 на доопрацювання з метою врахування зауважень громадськості, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Нагадаємо, що у лютому цього року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій також направила до Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики свої пропозиції до проєкту Закону «Про медіа».

На думку релігійних діячів, проблемними для свободи слова є положення п.3 частини 1 статті 37 законопроєкту № 2693, які передбачають заборону поширення висловлювань, що є дискримінаційними щодо окремих осіб та їх груп. За такі висловлювання передбачається штраф у розмірі від 23 615 до 236 150 гривень для друкованих медіа та навіть цілковите блокування для онлайн-медіа.

Таке формулювання є вкрай небезпечним для свободи слова та вираження поглядів в Україні, адже дискримінаційними можна назвати широке коло пропозицій і ініціатив: як приклад, позитивна дискримінація, спрямована на забезпечення гідних умов життєдіяльності людей з особливими потребами, багатодітних родин, малозабезпечених верств населення, ветеранів АТО/ООС, тощо.

На переконання Ради Церков, задля досягнення мети, передбаченої згаданим пунктом проєкту, достатньо п. 2 частини 1 статті 37 законопроєкту, який забороняє поширювати “висловлювання, що розпалюють національну, расову чи релігійну ворожнечу чи ненависть до окремих осіб чи їх груп”, а також практичної реалізації чинного Закону України «Про захист суспільної моралі».

Рада Церков піддала критиці положення законопроєкту № 2693, які забороняють релігійним організаціям засновувати, володіти чи управляти аудіовізуальними медіа (ч. 3 статті 21 проєкту), подібно як це робив атеїстичний, ідеологічно заангажований радянський режим.

Такий підхід є неприпустимим у демократичному, плюралістичному і вільному суспільстві, яким є Україна, в тому числі враховуючи гарантії ідеологічної багатоманітності та заборони цензури, передбачені статтями 15 та 24 Конституції України.

Робоча група, створена Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики, розглянула ці та інші зауваження, які передбачають концептуальні зміни та уточнення низки положень проєкту Закону про медіа. У зв’язку з цим на засіданні 30 квітня Комітет вирішив, що велику кількість запропонованих змін не можна опрацювати в рамках процедури підготовки до другого читання, а тому обидва законопроєкти слід направити на доопрацювання на повторне перше читання – з метою підготовки замість двох проєктів єдиної нової редакції проєкту Закону.

Таким чином, робота над проєктом Закону про медіа продовжиться, а законопроєкти № 2693 та № 2693-1 не будуть прийняті парламентом цього тижня.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій запропонувала керівництву профільного Комітету обговорити шляхи усунення з проєкту Закону «Про медіа» суттєвих недоліків, на які звернула увага релігійна спільнота, під час спільної наради за участі співавторів ініціативи та фахівців з боку ВРЦіРО.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/legislation/80254/

Следующая новость
Предыдущая новость

Готовим пиццу! Электронные весы от Веспрома – качество и надежность Как выбрать кроссовки для повседневной носки? Диван еврокнижка Меркурий – идеальный вариант для небольшого помещения Громаду Жовкви сколихнула неповага церкви УПЦ до загиблого в АТО бійця

Публикации