Синод ПЦУ обмежив учать у Літургії не більше 10 людей та дав Практичні настанови в умовах пандемії

18.03.2020 0:38 0

Синод ПЦУ обмежив учать у Літургії не більше 10 людей та дав Практичні настанови в умовах пандемії

17 березня 2020 року у Конгрегаційній залі Київської православної богословської академії під головуванням Митрополита Київського і всієї України Епіфанія відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. У засіданні взяли участь усі визначені члени Синоду.

Синод закликав єпископат, духовенство і паству з уважністю та розумінням поставитися до рекомендацій, рішень та заходів з боку держави і органів місцевого самоврядування й охорони здоров‘я у зв’язку із запровадженням в Україні карантинних заходів через загрозу поширення коронавірусу та захворювання COVID-19.

З цього приводу було затверджено відповідні Практичні настанови та загальний текст молитви у час згубної пошесті, з благословенням вживати й інші, передбачені церковною традицією молитви.

Серед практичних порад:

припиняти проведення богослужінь у храмах чи змінювати порядок так, щоби в них брало участь не більше ніж обмежене число осіб.

Божественні літургії проводити за присутності визначеної обмеженням кількості осіб, просячи мирян залишатися вдома, долучаючись до спільної молитви через засоби відеотрансляції. Бажаючі сповідатися і причаститися можуть це зробити протягом цілого дня, при дотриманні умов приготування. Пастирям у кожному конкретному випадку виявляти належну розсудливість.

Протягом дня храми мають бути відкритими для особистого відвідування і молитви, спілкування зі священнослужителями при додержанні загальних правил.

Посилити заходи протиепідемічної безпеки у храмах, використовувати засоби дезінфекції, зокрема для підтримання чистоти ікон та інших святинь.

На час пандемії достатнім виявом шанування святинь (Хреста, ікон, святих мощей) є поклоніння/поклон перед ними, без цілування;

Тимчасово не переносити святині (святі мощі, шановані ікони) з місць їхнього постійного збереження, не організовувати паломництва.

Як тимчасовий надзвичайний захід дозволяється здійснювати причастя вірних Тіла і Крові Христових у такий спосіб: приготовлені часточки Тіла подавати в руки, або ложечкою, не торкаючись уст причаснику.

Таїнство Хрещення і чин похорону здійснювати з дотриманням загальних обмежень щодо числа присутніх.

При наявності можливості та погодних умов дозволяється звершення богослужінь під відкритим небом, біля храмів, при дотриманні правил щодо числа одночасно присутніх та «соціальної дистанції».

Також Священний Синод доручив вживати належні заходи реагування, пов’язані з особливостями ситуації у межах єпархій і відклав проведення будь-яких парафіяльних заходів, в тому числі зборів, на час після завершення карантинних заходів.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/79301/

Следующая новость
Предыдущая новость

Большой выбор качественного пенополистирола по выгодным ценам У Києво-Печерській лаврі відтворять пам'ятник князю Костянтину Острозькому Профессионалы позаботятся о вашем женском здоровье Создание сайтов под ключ. Основные особенности 3 способа привязать к себе любовь

Публикации