Синод єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ обговорив тему екології, війни та паломництв

03.02.2020 21:59 0

Синод єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ обговорив тему екології, війни та паломництв

Під головуванням Глави УГКЦ Святослава в Патріаршому Домі у Львові 29-30 січня 2020 року відбулася Вісімдесят четверта сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви.

У праці Синоду взяв участь двадцять один єпископ Верховного Архиєпископства, які мають обов’язок брати участь в цьому Синоді та владика Ніл Лущак, Єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії. Вперше, в якості членів Синоду в його праці взяли участь недавно хіротонізовані: владика Іван Кулик, єпарх Кам’янець-Подільський, та владика Степан Сус, єпископ курії Верховного Архиєпископа УГКЦ.

Головна тема цієї синодальної сесії: «Екологія в Україні». З доповідями по головній темі виступили: д-р Віктор Карамушка, завкафедри екології НаУКМА, на тему «Екологічна ситуація в Україні та її соціальні, медичні та економічні складові»; проф. д-р Олег Покотило на тему «Вода: Божий дар і відповідальність людини» та проф. д-р Володимир Шеремета на тему «Відповіді Церкви на екологічні виклики у світлі енцикліки папи Франциска «Laudato Si».

Як йдеться у повідлмленні, в результаті розгляду цієїтеми було прийнято відповідні рішення для належної відповіді Церкви на сучасні соціально-екологічні виклики та прийнято в першому читанні відповідне звернення щодо зазначеної проблематики.

Було розглянуто та направлено на подальше доопрацювання Інструкцію про присутність церковних структур та духовенства Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ в мережі Інтернет. Також було затверджено Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ про зцілення ран війни.

Про місію і діяльність Українського католицького університету доповів о. д-р Богдан Прах і п. Оксана Міхеєва, професорка кафедри соціології Українського католицького університету, яка доповіла про соціологічне опитування? проведене УКУ щодо викликів сучасної міграції.

В контексті представлення новітніх документів Апостольської Столиці п. Роман Какалюк доповів про Послання Святішого Отця Папи Франциска з нагоди святкування 53-ї річниці Міжнародного дня миру 1 січня 2020 року.

Підчас розгляду економічного блоку питань п. Наталія Паркулаб доповіла про діяльність заснованого Церквою Недержавного пенсійного фонду «Покрова».

Отці Синоду привітали прийняту 14 січня 2020 року Постанову Верховної Ради України «Про відзначення ювілеїв у 2020 році», в якій до переліку ювілейних дат, які у 2020 році повинні відзначатися на державному рівні, включено й вшанування 155-річчя з дня народження Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького, який очолював Церкву 1901-1944 рр. Синод вирішив оголосити на 29 липня 2020 року Всеукраїнське паломництво до Прилбич, де народився праведний митрополит Андрей та доручив Українському католицькому університетові приготувати план заходів відзначення цієї дати.

Також владики обговорили питання про вдосконалення паломницької діяльності в УГКЦ та вирішили доручити Патріаршому паломницькому центрові УГКЦ опрацювати Інструкцію з організації і духовного супроводу паломництв УГКЦ.

Вісімдесят п’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести у травні 2020 року.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/78766/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как изменились футболки за время своего существования? Православный сайт со всей необходимой информацией В УАПЦ кажуть, що продали не монастир, а лише частину комплексу Червоногородського замку Сыграйте в бесплатные игровые аппараты на сайте онлайн казино klub-Vulcan-24 На Тернопільщині біля храму УГКЦ вивісили списки, хто скільки не здав на ремонт

Публикации