Російська пропаганда на анексованому півострові використовує релігію

16.05.2020 14:28 0

Російська пропаганда на анексованому півострові використовує релігію

Один із способів впливу на незміцнілу свідомість дітей в анексованому Росією Криму є залучення священиків у процес зміни ідентичності, пише в своїй статті для ZN.UAІрина Сєдова. Як приклад, автор наводить кадетів козацьких класів у Криму, які приймають присягу з участю священиків Російської Православної Церкви.

Водночас у присязі Сімферопольської гімназії № 10 є слова клятви вірності РФ. Таким чином у свідомості кримських дітей релігія та російська ідентичність зв'язуються воєдино.

Також військову пропаганду Росії прив'язують до релігії з допомогою прославлення російського адмірала Федора Ушакова як святого Російської Православної Церкви. РПЦ його канонізувала в 2001 році. Після цього парафіяни російської Церкви почали поклонятися Ушакову. Крім того, цей прийом російська пропаганда використовує і для прославлення армії РФ, називаючи Ушакова родоначальником Чорноморського флоту Росії.

"Якщо дитина з віруючої сім'ї, тоді мова йде теж про авторитет, тільки в релігійному світі. І якщо ій сказали, наприклад, що російський адмірал Ушаков святий, то у дитини не буде приводів в цьому сумніватися", - цитує автор статті психолінгвіста Юлію Крилову-Грек.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/80217/

Следующая новость
Предыдущая новость

Триммер для бороды СТО для вашего автомобиля Всё, что нужно знать о табаке для кальяна Fumari (Фумари) Быстрые грузоперевозки в Днепре В Івано-Франківську освятять першу церкву для дітей

Публикации