Рівно рік тому Митрополит Епіфаній очолив ПЦУ

04.02.2020 8:20 6

Рівно рік тому Митрополит Епіфаній очолив ПЦУ

3 лютого 2019 року у храмі святої Софії у Києві відбулася інтронізація Предстоятеля ПЦУ Епіфанія (Думенка). Призначення дати інтронізації Епіфанієм пояснювалося тим, що за православними канонами посаду Митрополита не може займати чоловік, якому немає 40 років, а 3 лютого 2019 року Епіфанію виповнилося рівно 40 років.

На цю урочисту подію в Україну приїхали офіційний представник Вселенського Патріарха — митрополит Еммануїл Гальський, а також представники монастирів Святої гори Афон. Участь у інтронізації взяли архиєреї УПЦ США, УПЦ Канади та екзарх Патріарха Варфоломія у Києві. Предстоятель Епіфаній у співлужінні зі священнослужителями ПЦУ та Констанинопольського Патріархату відправив Святу Літургію.

Чин інтронізації відбувся у вівтарній частині храму перед прочитанням Євангелія.

На престол Митрополита Епіфанія возвели старші за єрархією владики. Йому вручили хрест та дві панагії – зовнішні ознаки предстоятельства - після чого Митрополит Епіфаній офіційно став Предстоятелем ПЦУ.

Митрополит Епіфаній, звертаючись до присутніх, тоді наголосив: «Двері наших церков відчинені для усіх». За 2019 рік 600 парафій перейшло до ПЦУ від Православної Церкви Московського Патріархату.

На сьогодні єпископат Православної Церкви України складається з 62 єпископів, з яких 46 — правлячі, та 16 — вікарії, титулярні єпископи, єпископи на спокої. Приблизно 600 капеланів ПЦУ задіяні в допомозі військовим на сході України[

Як інформувала РІСУ, 15 грудня у Києві відбувся об’єднавчий Собор, на якому його учасники створили Православну Церкву України та обрали Предстоятеля Епіфанія (Думенка). 6 січня Вселенський Патріарх урочисто вручив Предстоятелю Помісної Православної Церкви України Томос про автокефалію. Історична подія відбулася у стінах Патріаршого храму Святого Георгія на Фанарі. ПЦУ стала 15-ю Церквою у диптиху Православних Церков.

ЯК ЦЕ БУЛО

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/78757/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лазерные станки для любых целей У Софії Київській відкриється виставка «Кольори православ'я. Польща» Аренда яхты в Днепре Законное изготовление штампов и печатей в Украине Интернет-магазин табака «Dark Hydra»

Публикации