Рівненського пастора, організатора реабілітаційних центрів, залишили в СІЗО

25.05.2020 12:29 0

Рівненського пастора, організатора реабілітаційних центрів, залишили в СІЗО

Рівненський міський суд залишив під вартою 15 організаторів реабілітаційних центрів, де утримували людей з нарко- та алко- залежностями. Вони будуть під вартою 60 діб без права внесення застави. Всі ці люди належали до організації «Здорова країна», яку у Рівному заснував пастор Юрій Борисік. Він є ключовою особою у цій справі.

19 травня СБУ, поліція та прокуратура викрили організацію, яка, за їхніми повідомленнями, під виглядом реабілітації від нарко- та алкозалежності позбавляла волі людей. При цьому дозвільних документів чи фахівців для проведення реабілітації нібито не було.

За інформацією поліції, до складу організації входить 21 член. Дехто з них раніше сидів у в'язниці за вчинення тяжких злочинів. Вони нібито утримували 145 людей. 90 з них визнали себе потерпілими.

До керівників «реабілітаційних центрів» зверталися родичі людей, які мають залежності і потребують лікування. Вони платили організаторам спочатку орієнтовно вісім тисяч гривень, а потім – нібито 5-12 тисяч на місяць.

Людям обіцяли хороші умови в орендованих приватних будинках, сауни і догляд. Натомість поліцейські розповідають, що цих людей викрадали, тримали в будинках без належних умов, освітлення, харчування. А за порушення правил карали, принижували, змушували носити дерев'яні таблички, не дозволяли виходити з будівлі і накачували невідомими ліками.

«Учасники групи забороняли потерпілим вільно пересуватися і примушували їх працювати на різних об’єктах будівництва. До «порушників режиму» зловмисники застосовували фізичне насильство і катування» – повідомляє Служба безпеки України.

На таких «реабілітаційних центрах», за версією поліції, організатори заробляли приблизно мільйон гривень на місяць.

Працівники СБУ, поліцейські та прокурори 19 травня навідались в ці будинки, розбиваючи при цьому вікна. Провели 27 обшуків.

Йдеться про організацію «Здорова країна», засновану у Рівному в 2017 році. Вона відома своїми акціями проти наркотиків, благодійністю, а ще релігійним спрямуванням.

На сайті організації повідомляють про 450 «врятованих» людей. Її заснував рівненський пастор Юрій Борисік, відомий службами в релігійній організації «Царство бога», його дружина Діана та мешканець Харкова Олександр Сухоруков. Директор «Здорової країни» – Артем Парчевський.

За три роки роботи «Здорова країна» відкрила філії у Харкові та Вінниці. Правоохоронці також повідомляють про центр у Тернопільській області.

У мережі є чимало реклами «Здорової країни». У ролику нижче Артем Парчевський розповідає про умови утримання людей з залежністю, де, з його слів, їжу готують «кращі повари Франції та Італії».

Журналісти «Четвертоі влади» спілкувалися з людьми, які живуть в одному з будинків, де нібито реабілітують людей із залежностями, у Рівному. Там перебували мешканці різних регіонів, окремі з яких виглядають неповнолітніми.

З їхніх слів, перебувають вони там з власної волі, можуть вільно пересуватися і жодної агресії щодо них не було. Вони не розуміють, за що затримали їхніх «друзів», які «рятують людей і займаються хорошими справами», і кажуть, що правоохоронці ввірвалися в будинок і стріляли, хоча вони могли їх пустити без застосування сили. Відповідати на подальші запитання і говорити на камеру вони відмовилися.

Наразі поліція проводить досудове розслідування у цій справі. Принаймні до 17-18 липня 15 учасників організації будуть у слідчому ізоляторі Рівного. Їм може загрожувати від п'яти до десяти років позбавлення волі.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/scandals/80336/

Следующая новость
Предыдущая новость

Купить зажигалку зиппо на bird.in.ua Аренда яхты в Днепре Церковные иерархи обсуждают законопроект об открытии заседаний парламента молитвой "Отче наш" Надгробия и похоронная атрибутика из гранита Какие розетки и выключатели лучше для офиса

Публикации