«Потрібно зберегти ПЦУ в Криму - єдиний осередок українства», – архиєпископ Климент

13.02.2020 15:10 0

«Потрібно зберегти ПЦУ в Криму - єдиний осередок українства», – архиєпископ Климент

12 лютого 2020 року, на КПВВ “Чонгар” на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій. Під час засідання до всіх присутніх звернувся архієпископ Сімферопольський і Кримський, т.в.о. керуючого Херсонською єпархією Климент з проханням захисту релігійних свобод на території Криму і забезпечення безпеки духовенству кримської єпархії ПЦУ. Про це повідомляє «Перший оригінальний».

«Ми повинні зберегти Православну Церкву України в Криму, адже наразі – це єдиний осередок українства, який зберігся після 2014 року. Ми судимося з Російською Федерацією: всі суди програли, зараз справа знаходиться у Верховному суді в Москві, який тимчасово призупинив дії перших двох судів, які були в Сімферополі та Севастополі.
За цей час також було розроблено законопроєкт, який Міністерство має винести на розгляд Верховної Ради України. Потрібна підтримка депутатів, які мають підтримати цей законопроєкт, адже в ньому є постанови, які б захистили Православну церкву України в Криму.

Потребує захисту Собор Володимира і Ольги Православної Церкви України в Сімферополі – це приміщення, де здійснюється служба та збирається релігійна громада. Ми займаємо його на правах оренди. За 25 років адміністративна споруда була повністю перероблена в церкву. Там знаходиться Кафедральний собор, управління єпархії, недільна та воскресна школи. Також наша церква є тим осередком, який допомагає політв’язням у вирішенні їх питань».

Крім того, під час звернення архієпископ Сімферопольський і Кримський, т.в.о. керуючого Херсонською єпархією Климент наголосив на відсутності українського телебачення і радіо, а також блокуванні українських сайтів на території Криму:

«Російська Федерація зараз робить акцент на те, щоб було знищено українську мову і українська мова стала огидною для всіх кримчан. Українське радіо та телебачення відсутнє у Криму. Потрібно відновити фінансування газети «Кримська світлиця», яка виходила раніше у друкованому форматі на території Криму».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/78893/

Следующая новость
Предыдущая новость

Занимайтесь спортом в кроссовках Аир Форсы Каталог экипировки для занятий спортом Міністр з питань тимчасово окупованих територій обговорив з архієреями УПЦ КП ситуацію в Криму і Донбасі Получение гражданства и вида на жительство в Украине Вам нужны лайки? Получайте их на самых выгодных условиях

Публикации