Порожні храми є символом порожнього гробу Господнього, а домашня Церква стала місцем зустрічі з Воскреслим Христом, - Глава УГКЦ

20.04.2020 1:41 0

Порожні храми є символом порожнього гробу Господнього, а домашня Церква стала місцем зустрічі з Воскреслим Христом, - Глава УГКЦ

У промові під час Великоднього Богослужіння у храмі без мирян Глава УГКЦ промовив:

«Сьогодні з порожніх храмів ми проголошуємо на весь світ подію воскресіння Христа. Порожній храм є символом і видимим знаком порожнього гробу Господнього. Це Він сьогодні до нас, до наших домівок особисто приходить у своєму воскреслому тілі крізь замкнені двері карантину і каже нам: Не бійтеся! Мир вам! Про це Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав сказав у своєму Великодньому привітанні.

Глава УГКЦ провів паралель між Ісусовими часами, коли Він об’явився апостолам після Воскресіння, і сьогоднішньою Пасхою, коли люди святкують удома, за зачиненими дверима, беручи участь в онлайн Літургіях.

«Ми цьогоріч святкуємо Пасху по-особливому. Аби пережити глибше цю подію, пригадаймо собі, як і коли вперше апостоли зустріли Воскреслого Христа. Як його найближчі учні сприйняли вістку про Христове Воскресіння. Вони не були в храмі, не були біля гробу, а були в домі за закритими дверима зі страху перед юдеями, як пише нам про це Святе Євангеліє. І там, у домашніх просторах, за зачиненими дверима вони зустрічають свого Воскреслого Спасителя. Він проходить крізь замкнені двері, стає посеред них і каже їм: Мир вам!

«Цьогорічний спосіб, як ми святкуємо Великдень, як ми зустрічаємося з Воскреслим Христом, нам нагадує ті події, ті обставини і ту хвилину зустрічі», – вважає Предстоятель УГКЦ.

«Господь освячує нам наші домівки, наші серця і сідає з нами за великодній сніданок», - сказав першоєрарх.

«Бажаю вам, щоби Воскреслий Христос пройшов крізь усі замкнені двері нашого розпачу, страху, переляку, непевності і засів з кожним з вас у ваших домівках за цим великоднім сніданком», – побажав вірним УГКЦ Патріарх Святослав.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/79817/

Следующая новость
Предыдущая новость

Изготовление памятников из гранита в Запорожье Playson підкорює піски Стародавнього Єгипту з 9 щасливими фараонами Бесплатный сайт Букмекерская контора, которая предоставляет выгодные условия Купівля, продаж та оренда землі в Україні

Публикации