Помер митрополит-емерит Філадельфійський УГКЦ Стефан Сулик

06.04.2020 23:49 0

Помер митрополит-емерит Філадельфійський УГКЦ Стефан Сулик

У США на 95–му році життя помер владика Стефан Сулик. Сьогодні вранці його ушпиталили з ознаками COVID-19. Про ушпиталення повідомляв митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк на сторінці у Facebook. О 20:00 за Київським часом прийшло повідомлення зі США про смерть владики Сулика.

Біографічна довідка:

Народився 2 жовтня 1924 р. у селі Бальниця, на Лемківщині, в сім'ї Михайла і Марії Суликів.

Закінчив школу в Самборі в 1944 p. Родина емігрувала в зв'язку з Другою світовою війною. Рукоположений на священика 14 червня 1952 p. у Філадельфії.

29 грудня 1980 р. Папа Римський Іван-Павло II призначив священика Стефана Сулика архиєпископом і митрополитом Філадельфійським. Єпископська хіротонія відбулася 1 березня 1981 р. (головний святитель — Верховний Архиєпископ Йосиф Сліпий).

Митрополит Сулик належав до Конференції єпископів США, був головою Міжобрядової комісії цієї Конференції.

29 листопада 2000 р. Папа Іван Павло II прийняв зречення Стефана Сулика з уряду митрополита Філадельфійського у зв'язку з досягненням ним віку 75 років. В 2001 р. у Львові вийшла книга митрополита Стефана Сулика «Як Стефан став митрополитом», де висвітлені маловідомі сторінки з історії УГКЦ кінця ХХ століття.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/79588/

Следующая новость
Предыдущая новость

Доставка цветов в Киеве круглосуточно Как купить подписчиков в Telegram Быстрая доставка покупок из США Высококачественные и надежные вызывные панели Деньги на карту в течение 15 минут

Публикации