Польща відновить могилу воїнів УПА на горі Монастир

28.01.2020 21:58 0

Польська влада відновить знищену могилу українських військових на горі Монастир у Підкарпатському воєводстві та візьме її під захист.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", про це заявив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з польським колегою в Освенцимі.

"Україна розблокувала мораторій на пошукові роботи, польські експерти провели перші роботи у Львівській області. Наступним кроком буде відновлення польською стороною могили на горі Монастир та взяття її під захист", - сказав Зеленський.

Нагадаємо, 20 січня стало відомо, що у Польщі на горі Монастир біля села Верхрата у Підкарпатському воєводстві невідомі знищили меморіальну дошку на могилі воїнів Української повстанської армії.

На ній були написані імена членів УПА – мешканців навколишніх сіл, які загинули в бою з НКВС у місцевих лісах 2–3 березня 1945 року.

Дошка з могили воїнів УПА мала статус легального меморіального місця пам’яті в Польщі.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця звернув увагу на те, що інформація про знищення меморіалу з’явилася напередодні візиту до сусідньої країни президента Володимира Зеленського, хоча сам вандалізм стався раніше.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/78687/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшие изделия из камня Курсы английского языка для взрослых Деревянные развивающие игрушки: польза и преимущества Лактацид – как применять гель для интимной гигиены - советы от Filzor.ru Покупка и установка памятников из гранита

Публикации