Почаїв повністю закрили через спалах коронавірусу у Лаврі

21.04.2020 22:08 0

Почаїв повністю закрили через спалах коронавірусу у Лаврі

Від сьогодні, 21 квітня, Почаїв закривають і оголошують карантинною зоною. Районна комісія вирішила, якщо Почаївська Лавра відмовляється зачинятися і проводити Богослужіння без вірян, тоді не залишається нічого іншого як заблокувати усе місто, повідомляє ТСН.

З 10 ранку на в'їздах у місто стоятимуть поліцейські блок-пости і не випускатимуть людей з Почаєва без нагальної потреби, а у місто впускатимуть лише машини з продуктами та медикаментами. До таких карантинних заходів районна влада вдалася через те, що керівництво Почаївської Лаври не пішло на співпрацю з епідеміологами, коли минулого тижня у Лаврі виявили хворих на коронавірус — диякона лаври, її хористів і ще чотирьох священиків Московського Патріархату, які служать в інших церквах, але перебували у Лаврі. Медикам досі не надали списки контактних, які мешкають у Лаврі, а дезінфекцію дозволили провести лише на подвір'ї — усередину храмів ДСНСників не пустили.

«Населення міста Почаєва на сьогоднішній день визнано повністю контактним, тобто настільки велика кількість контактних осіб, що ми вже просто не можемо порахувати і відслідкувати. Як ви знаєте, вчора підтвердили коронавірус у священика приходської церкви і, за нашими даними, з цією церквою контактувало практично чи не все місто Почаїв», - заявляє голова Кременецької райради Володимир Стефанський.

У місті уже три десятки хворих на коронавірус, і лише за останню добу додалося тринадцятеро. Епідеміологи вважають — це наслідки Вербної неділі, коли на Богослужіння усередині Лаври зібралося більше сотні людей. Утім, ще гірша ситуація, кажуть, була учора - у Лавру прийшло святити кошики загалом кілька сотень вірян. На відео видно, як батюшки без масок окроплюють паски, люди стоять щільно, не дотримуючись дистанції і більшість теж без масок.

«Потік був постійний, на всі перепони поліції, на всі переконання поліції, все-таки вирішили згуртуватися і духовенство їм, на жаль, в цьому допомогло. На вулиці ми бачили більше двохсот чоловік. Вони були неодночасно - одні приходили, другі відходили, але загалом було 300-350 до 400-до чоловік», - каже керівник Нацполіції Тернопільської області Олександр Богомол.

Поліцейські розпочали кримінальне провадження стосовно порушення правил карантину у Почаївській Лаврі. Зараз опитують свідків і не виключають, що організаторам масових зібрань може загрожувати не лише штраф, а й кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, що у Тернополі померла 43-річна жителька Почаєва. Жінку перевезли в область, бо вона потребувала штучної вентиляції легенів, а в районній лікарні такий апарат лише один, а недужих більшає щодня. Лише за цю добу у Почаєві підтвердили коронавірус у 13 людей.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/79845/

Следующая новость
Предыдущая новость

Все, что вам нужно для рукоделия Татуировки в Киеве: расценки и качество Руководство для Посетителей Участка Джиншанлин Великой Китайской Стены: Условия получения бездепозитного бонуса в онлайн-казино Як домогтися взаєморозуміння і ефективно вирішувати чоловічі проблеми

Публикации