"Переписування минулого" - наша ментальна хвороба, - філософ про відкликання підпису Філарета

13.01.2020 1:29 0

"Переписування минулого" - наша застаріла та спадкова ментальна хвороба, вважає доктор філософських наук, член Українського ПЕН Олексій Панич. Про це він написав у своєму блозі на сайті Gazeta.ua.

«Колись СРСР називали "країна з непередбачуваним минулим" - адже минуле в ідеології, довідниках та підручниках "змінювалося" після кожної зміни курсу влади.

Один ростовський філософ (В. Яковлев) навіть доводив цілком серйозно, що можливість "змінювати минуле" є властивою людям ознакою "соціального часу" (і при цьому явно не усвідомлював, що у цей момент він перебіг від Маркса до раннього Ніцше)», - зазначив він.

За його словами, тепер це "переписування минулого" приватизували і воно набуло форму "відкликання підпису".

!Ну і що, що підписав? Тоді підписав, а тепер оголошую, що воно нічого не означає.

Граф Гормас, персонаж корнелевого "Сіда", одного разу зробив неправильний вибір - але ладний був радше померти, ніж відступитися від цього вибору, навіть приватно визнаючи свою неправоту. Так у Франції XVII століття розуміли "честь".

Ну, а у нас зараз зворотна крайність: епоха тотального безчестя. Сьогодні обіцяю, завтра відмовляюся, і нічого мені за це не буде, і громада не засудить, а хтось все одно мене підтримає.

Останній приклад - Філарет "відкликав" свій підпис під рішенням про ліквідацію УПЦ КП. Але скільки такого вже було, зокрема у нашому парламенті...

O tempora, o mores!».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/78493/

Следующая новость
Предыдущая новость

Автобусные билеты онлайн на busfor.ua: недостатки и преимущества сервиса Архімандрит УАПЦ повернувся в УПЦ (МП) Гранитные памятники и изделия декора в Киеве от производителя В Житомире обыскали имама-чеченца в поисках оружия и экстремистской литературы Лучшие игровые аппараты 2017: побеждай онлайн!

Публикации