Патріарх УГКЦ подякував головному рабину України за ініціативу присвоєння Шептицькому звання "Праведник народів світу"

14.02.2020 3:39 0

Патріарх УГКЦ подякував головному рабину України за ініціативу присвоєння Шептицькому звання

Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук подякував головному рабину Києва та України Моше Реувену Асману за ініціативу про привласнення митрополиту Андрею Шептицькому звання "Праведник народів світу". Текст листа опинився в розпорядженні LB.ua.

"Висловлюю Вам щиру подяку за заклик до глави меморіального комплексу "Яд Вашем" Авнеру Шалеву відновити розгляд кандидатури Андрія Шептицького на присвоєння звання "Праведника народів світу" і Ваше таке глибоке розуміння ролі митрополита Андрея як "гіганта справжнього гуманізму і одного з найбільших українців XX століття" , - йдеться в листі.

Патріарх УГКЦ також подякував за визнання заслуги Шептицького і символічно висаджене дерево в його честь біля Центральної синагоги Бродського.

"Такі акти в дусі правди, любові і взаєморозуміння є хорошим продовженням науки і особистого прикладу великого гуманіста і друга єврейського народу Андрея Шептицького. Сподіваюся, що його особистість і особистий приклад в минулому стануть для нас, нинішніх, натхненням до ще більшого взаєморозуміння, взаємоповаги та активного підтвердження правди в наших діях в сучасному світі, в якому також багато непростих викликів ", - зазначив Глава УГКЦ.

Нагадаємо, в січні головний рабин України Моше Реувен Асман звернувся до голови правління меморіального комплексу Яд Вашем (Ізраїль) Авнера Шалева з проханням про присвоєння митрополиту Андрею Шептицькому почесного звання "Праведник народів світу".

"Митрополит Андрей керував операцією з порятунку понад 150 єврейських дітей в роки Голокосту в Західній Україні. Він не тільки віддавав накази ховати єврейських дітей в монастирях, а й забороняв хрестити цих дітей, щоб зберегти їх для єврейського народу. Частина цих дітей живі і сьогодні - і я дивився їх спогади, вони кажуть, що зобов'язані життям Андрею Шептицькому", - йдеться у зверненні.

Посол Ізраїлю в Україні Джоел Ліон повідомив, що зв'яжеться з керівництвом "Яд Вашем", щоб перевірити, чи є можливість надати митрополиту Андрею Шептицькому почесне звання "Праведника народів світу".

Глава "Яд Вашем" Авнер Шалев відповів Асману, що "спеціальна комісія з присвоєння звання Праведників, створена в 1963 році, кілька разів розглядала кандидатуру митрополита Андрея Шептицького, і знайшла, що цей випадок є дуже важким".

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/78888/

Следующая новость
Предыдущая новость

В Житомире обыскали имама-чеченца в поисках оружия и экстремистской литературы Подари себе счастье Куда лучше отправиться отдыхать туром? Лечение наркомании в Киеве Русский Вулкан лучшие онлайн слоты Igrosoft, Novomatic, NetEn

Публикации