Патріарх УГКЦ медичним капеланам: Донесіть нашим лікарям, що вони у центрі нашої уваги та опіки

12.05.2020 11:29 0

Патріарх УГКЦ медичним капеланам: Донесіть нашим лікарям, що вони у центрі нашої уваги та опіки

11 травня відбулося чергове засідання Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я. Захід проходив в онлайн-режимі.

Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, на запрошення голови комісії с. Севастіяни Карвацької учасником ZOOM-конференції став також Патріарх Святослав.

Сестра Севастіяна Карвацька повідомила чим займається, очолювана нею комісія, під час пандемії. Вона, зокрема, поділилась досвідом співпраці із Львівською міською і обласною радами, лічницею Шептицького, COVчегом тощо.

Представники регіонів, голови кожної з єпархіальних комісій душпастирства охорони здоров’я, розповіли про діяльність у єпархіях УГКЦ. Священники зазначили, що співпраця з лікарнями відбувається залежно від обставин: якщо у Стрию на прохання хворих «уділяють Святі Тайни», то в Коломиї, Києві та інших регіонах, «капелани перейшли в онлайн», у «режим дистанційної праці». На зустрічі було також відзначено, що МОЗ позитивно оцінює діяльність капеланів УГКЦ, адже завдяки Комісії УГКЦ душпастирства охорони здоров’я та Антикризовому центру УГКЦ вони приходять до лікарень уже підготовленими – із засобами індивідуального захисту.

Вислухавши слова учасників онлайн-зустрічі, до них звернувся Патріарх УГКЦ Святослав зі свого боку запевнив медичних капеланів, що він робитиме все можливе, щоб їм послужити, а вони мають послужити всім, хто цього потребує.

У своєму слові Предстоятель закликав священників не піддаватися страхові, а поширювати надію: «Не біймося! Не даймо страхові себе паралізувати! Будьмо носіями світла, надії, що разом ми можемо із цього вийти. Донесіть до наших медиків, що вони є в центрі нашої уваги, опіки. Будьте поруч із ними! А ми будемо намагатися доповнити все те, чого державна машина не може зробити в цих нових обставинах».

Блаженніший Святослав підкреслив, що нинішня ситуація з коронавірусом триватиме довго, тому закликав набратися терпеливості та у взаємопідтримці, солідарності бути готовими до боротьби.

«Хтось, можливо, плекає ілюзії, що 22 травня завершиться карантин і все повернеться до того стану, яким було колись. Неправда. Людство і Україна вже ніколи не будуть такими, як були до початку цієї пандемії. Тому ми мусимо шукати нових способів, як бути поруч з нашим народом, зокрема з тими, які хворіють, як бути поруч з нашими лікарями», – заявив Предстоятель.

Глава УГКЦ, висловивши вдячність працівникам церковних структур душпастирства охорони здоров’я, закликав продовжити свою діяльність.

«До роботи!.. Бо карантин – це не канікули, вакації, це лише зміна форми роботи. Як ми казали, інтенсивність праці лише зросла в декілька разів… Тому нехай Господь буде благословенний, а ми будьмо свідками Його любові до кожного із нас!» – завершив своє звернення Блаженніший Святослав.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/charity/80150/

Следующая новость
Предыдущая новость

Официальный дилер Тайота в Киеве Надмогильні плити від професійних майстрів Советы для обретения счастья Очищение и минерализация воды Єпископ УПЦ КП відвідав відділ прикордонної служби на кордоні з Білоруссю

Публикации