Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав на сторінках РІСУ

05.05.2020 22:09 24

Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав на сторінках РІСУ

Сьогодні Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви святкує свій золотий ювілей — 50-ліття. Редакція РІСУ підготували для своїх читачів огляд подій, інтерв'ю, статей, послань Блаженнішого Святослава, які представлені у нас на сайті (#Святослав (Шевчук)).

У червні 2008 року ми мали веб-конференцію з тоді ще ректором Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Святославом — це був перший ексклюзивний матеріал РІСУ з майбутнім главою УГКЦ: "Необхідно розуміти і шанувати ті духовні дари, які отримує кожен член Церкви відповідно до свого у ній покликання". В центрі уваги були питання семінарійної освіти та виховання, покликання до священства та виклики, які стоять перед душпастирями. "Найбільша небезпека – сьогодні людина не вміє любити. Дитина, що не отримала любові, є зраненою особою; родина, яка не є вогнищем любові, стає полем смерті; суспільство, яке складається з таких клітин та осіб, розвиває «культуру смерті» — як її окреслив блаженної пам’яті папа Іван Павло ІІ. Єдиним джерелом любові і життя є Господь Бог. Я би дуже бажав, щоб з цього джерела якнайбільше черпали всі ми і не лише цього місяця чи року", — зазначив о. Святослав.

владика Святослав в УКУМи одні з перших повідомили про обрання єпископа Святослава Главою УГКЦ. Тоді багато хто говорив про цей вибір як далекоглядний, а нового главу як дуже перспективного з огляду на його молодий вік і багатий пастирський досвід. Зокрема, він був засновником першої місійної громади УГКЦ в сучасній Греції.

  • “Якщо йому вдасться поєднати зрілий досвід та молодечий запал, то розвиток нашої Церкви має велику перспективу” — ректор ЛДС про нового главу УГКЦ
  • Вибір Синоду УГКЦ є відважним і далекоглядним, - ректор УКУ о. Борис Ґудзяк
  • Новий Предстоятель УГКЦ є взірцем священичих чеснот і матиме повну підтримку Синоду єпископів, - владика Богдан (Дзюрах)

У першій своїй промові на посту Глави УГКЦ, виголошеній на церемонії інтронізації Блаженніший Святослав (Шевчук) пригадав важку історію УГКЦ, яка у 1946 році була ліквідована більшовицьким режимом і змушена була перейти у підпілля. Часи підпілля стали для цієї Церкви – часами несення Хреста, коли сотні, тисячі греко-католиків поневірялися у Сибіру. Далі він акцентував на тому, що ця Церква сьогодні переживає весну, бо молодіє духом, ця Церква сьогодні є оновленою і омолодженою, якщо порівняти вік її духовенства з віком духовенства інших Церков. Тому, звертаючись до молодого покоління священиків, новий Глава УГКЦ у своїй програмній промові закликав їх «пройнятися Церквою – страдницею, яка своїми пережитими стражданнями сьогодні дивує світ та усім разом оновити обличчя нашого народу і його держави».

Перша промова після інтронізації

З огляду нинішнього часу виглядають ще більш цікавими слова проф. Віктора Єленського, сказані в авторській колонці з нагоди інтронізації Блаженнішого Святослава: "Не можна виключати, що вибір єпископів — результат від зіставлення різних міркувань, сподівань, переконань й інтересів. Але, так само, не варто виключати, що вони побачили в близькому й далекому майбутньому такі виклики, відповіді на які потребують якостей владики Святослава. Ми не знаємо достоту, що саме побачили в далечині українські архиєреї. Глобальне знебожіння чи, навпаки, планетарне духовне пробудження. Катаклізми, які змусять людство полишити Землю, чи невимовні наукові прориви, величніші за винахід колеса, друкарського верстату та ядерної енергії. Чи, може, щось пов’язане з менш глобальними, але дуже дражливими для Церкви проблемами. Але, сподіваймося, побачили.

І так само не знаємо, що розгледіли вони в єпископі Святославі, які особливі дари, котрі знадобляться у майбутньому. Можливо, навіть якийсь один, але абсолютно вирішальний для їхнього вибору дар. Але, хочемо вірити, розгледіли.

Так колись митрополит Андрей Шептицький у важких роздумах про майбутнє Церкви, зупинив свій вибір не на котромусь з єпископів, а на отці-митраті Сліпому. Мирослав Іван кардинал Любачівський розповідав у одному з інтерв’ю, що коли хтось із довірених осіб спитав митрополита, чому його наступником має стати саме Йосиф Сліпий, той коротко відказав: «Цей не зламається». Тоді Кир Андрей усвідомлював, що невдовзі головним з неминучістю буде саме це. І, як відомо, не помилився".

Важливі новини у перші тижні після обрання:

  • Патріарх Мелхітський закликав Главу УГКЦ спільно працювати для активізації екуменічного діалогу з православними
  • Глава УГКЦ розповів про своє бачення присутності УГКЦ на сході та півдні України
  • Глава УГКЦ говоритиме з Папою Бенедиктом про Патріархат УГКЦ
  • Прес-конференція Блаженнішого Святослава Шевчука (повний текст)
  • Спільна мета УПЦ (МП) та УГКЦ – виховання наступних поколінь на основі євангельських цінностей, - Митрополит Володимир (Сабодан)
  • УГКЦ вибудовуватиме «стратегічний альянс» у стосунках з православними Церквами України
  • Патріарх Святослав по пунктах розповів про стратегію УГКЦ на 10 років
  • Папа Бенедикт XVI привітав у Ватикані нового Главу УГКЦ Патріарха Святослава
  • Глава УГКЦ при зустрічі з Папою говорив про важливість діалогу між Католицькою і Православною Церквами
  • Глава УГКЦ хотів би зустрітися з Патріархом Кирилом, щоб зняти напругу
  • Глава УГКЦ будуватиме Патріархат і чекатиме від Ватикану офіційного підтвердження цього Статусу
  • Патріарх Святослав (Шевчук) закликає українську молодь «до діалогу з Божим Словом»
  • Глава УГКЦ надіслав "листи сопричастя" Патріархам та Верховним Архиєпископам Східних Католицьких Церков

Експерти про вибір Блаженнішого:

  • Спадкоємець Великих
  • Кілька слів про Патріарха
  • Час патріархів
  • Що очікувати від нового Глави УГКЦ?
  • Новий Глава УГКЦ: це всерйоз і надовго
  • Місце зустрічі
  • Українське православ'я перед обличчям нових реалів

Для примирення з православними в УГКЦ мають намір провести дослідження, щоб опиратися на реальні факти у місцях міжконфесійної напруги. Тема стосунків УГКЦ з православними Церквами була однією з провідних в інтерв’ю Патріарха Святослава для англомовної версії Радіо Ватикану.

Патріарх Святослав (Шевчук): “Я далі будуватиму Патріархат”. 100 днів – це період перших підсумків, перших висновків для будь-якого очільника, зокрема й Церкви. З цієї нагоди журналісти РІСУ і часопису «Патріярхат» зустрілися з Патріархом СВЯТОСЛАВОМ (Шевчуком), щоб дізнатися про підсумок цього періоду, про бачення новим Главою ідентичності УГКЦ, почути про значення для цієї Церкви Патріархату, дізнатися, якими Глава УГКЦ бачить подальші стосунки з владою та іншими Церквами тощо.

Історична зустріч українських Предстоятелів. 23 серпня 2011 року, у переддень 20-річчя Незалежності України, в Києво-Печерській лаврі відбулася офіційна зустріч Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира та Предстоятеля УГКЦ Патріарха Святослава. Згодом, у час кризи в керівництві УПЦ (МП) Патріарх Святослав сьогодні відвідав Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Володимира у лікарні, де той проходив реабілітацію: “Нехай Господь береже Вас для нас” — Глава УГКЦ Предстоятелю УПЦ.

«Діалог між Церквою і Державою має бути кращим і боятися візиту ВРЦіРО в Брюссель не потрібно», – Патріарх Святослав Президенту про "дивну" зустріч 21 березня 2012 року членів Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з Президентом України Віктором Януковичем, а в результаті зірваний візит членів ВРЦіРО до Брюсселю.

Глава УГКЦ про мовну ситуацію: відчувається зневага до того, що є святим для людини. Коментуючи ситуацію, що склалася з прийняттям Верховною Радою України 3 липня скандального мовного законопроекту, Глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук) в інтерв’ю 24 каналу наголосив, що питання мови належить до найглибших струн людської душі, тому маніпулювати ним не можна.

І з дотичного приводу, ««Рускій мір», який намагаються побудувати в Україні, є державним проектом»,– Патріарх Святослав. «Це державний проект. А Церкву використовують в ролі ідеолога, пропагандиста, аби найперше відновити чи реставрувати Радянський Союз, що є утопією», − сказав Блаженніший Святослав в інтерв’ю для видання «Українська правда».

Єпископи УПЦ КП хочуть знати, чи визнає УГКЦ звершувані у них Таїнства Хрещення. Синод єпископів УПЦ КП 20 жовтня звернувся до духовенства УГКЦ з проханням висловити свою позицію щодо звершуваного у Київському Патріархаті Таїнства Хрещення. Патріарх УГКЦ: Не нам вирішувати, хто є канонічним у православному світі. Глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук) висловив здивування, що заява про визнання греко-католиками дійсності Таїнства Хрещення у Київському Патріархаті викликала так багато емоцій у духовенства УПЦ (МП).

В УГКЦ проводиться внутрішнє дослідження щодо підкупу священиків під час виборів. Патріарх Святослав повідомив, що УГКЦ, яка була поза політичними баталіями, стурбована намаганням різних кандидатів у депутати використовувати авторитет Церкви із політичною метою.

Послання:

Блаженніший СвятославПастирський лист Блаженнішого Святослава до духовенства, монашества і усіх вірних Української Греко-Католицької Церкви «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Закликаю вас усіх: відчиніть двері своїх душ і домівок Христові, дозвольте Його Святому Духові вас перемінити, очистити і скріпити Божою любов’ю! Запрошую усіх – мирян, богопосвячених осіб і духовенство – до оновлення нашого церковного буття на рідних землях і на поселеннях. Скріплені Божою благодаттю та довірою до Його Святого Провидіння, яке впродовж віків провадить нашу Церкву, берімося до праці!

Послання Блаженнішого Святослава, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, до молоді. Для сучасної молодої людини одяг має неабияке значення. Часто він є засобом її самовираження, тобто способом вияву власної особистості. Особливо звертають увагу на колір і найменші деталі свого вбрання ті, хто за його посередництвом маніфестує приналежність до певних молодіжних субкультур, угрупувань чи товариств

Пастирське послання Блаженнішого Cвятослава до духовенства, монашества і мирян з нагоди Року віри. "Пізнаваймо нашу християнську віру, зростаймо в ній, ділімося нею, робімо все, щоб, освячені та оживлені нею, ми змогли передати цей дорогоцінний спадок живим і цілісним для майбутніх поколінь!"

* * *

Спільної заяви греко- і римо-католиків про Волинську трагедію не буде. УГКЦ і РКЦ в Україні не змогли домовитися про єдину позицію. Глава УГКЦ: «Ми хочемо будувати з польським народом відносини в дусі взаємного прощення». «Ми кажемо, що хочемо будувати відносини між українським і польським народом у дусі взаємного примирення та прощення, щоб наше минуле не отруювало нашого майбутнього. Адже ми є два братніх народи, сини одної Католицької Церкви. І ми разом повинні визнати наші гріхи. Ми разом маємо перепросити один одного, обійнятися і будувати спільне європейське майбутнє».

Звернення УГКЦ з приводу 70-х роковин Волинської трагедії. Братовбивство 1942–1943 років на Волині потребує насамперед християнської оцінки, бо тільки вона може дати відповіді на моральні дилеми, якими супроводжувався цей конфлікт, і оздоровити пам’ять.

Єпископи Польщі ухвалили текст польсько-української декларації. На 362-му пленарному засіданні Єпископи Польщі одноголосно ухвалили текст спільної декларації Римо-Католицької Церкви в Польщі та в Україні, а також Української Греко-Католицької Церкви, пов'язані з 70-ою річницею Волинської трагедії.

У тексті українсько-польської декларації не звучатиме слово «геноцид», - Патріарх Святослав (Шевчук). Основні тези спільної польсько-української декларації щодо 70-ліття Волинської трагедії зводяться до бажання двох народів жити у мирі. У декларації також не використовуватиметься слово «геноцид».

У Варшаві УГКЦ та РКЦ Польщі підписали спільну декларацію з нагоди 70-х роковин Волинської трагедії. 28 червня 2013 року, напередодні вшанування пам’яті жертв 70-х роковин злочину на Волині, у Варшаві представники Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви Польщі підписали спільну Декларацію.

* * *

Глава УГКЦ: Новообраний Папа дуже добре знає про нашу Церкву і духовність. Блаженніший Святослав (Шевчук) розповів кореспондентці РІСУ про новообраного Римського Архиєрея Франциска.

Патріарх Святослав закликав людей достатку під час посту подбати про потребуючих. «Закликаю вас під час Великого посту звернути особливу увагу на потреби людей у нашій країні, де існує провалля між багатими й бідними, де вечеря вдвох у престижному ресторані дорівнює місячному бюджетові сім’ї пенсіонерів, а автомобіль преміум-класу – вартості квартири для кількох безпритульних», – пише у Пастирському посланні на Великий піст Глава УГКЦ.

УГКЦ матиме на Святій Землі храми і можливість опікуватися вірними. Патріарх Святослав (Шевчук) 5 квітня 2013 року зустрівся у Хайфі (Ізраїль) з Архиєпископом Мелхітської Греко-Католицької Церкви Еліасом (Шакуром).

«УГКЦ розширюватиме зв’язки з Церквою Константинополя», – підсумок зустрічі Глави УГКЦ з Патріархом Варфоломієм I. 20 квітня 2013 року, в рамках паломництва святими місцями древнього Константинополя, відбулася офіційна зустріч делегації УГКЦ, яку очолює Блаженніший Святослав (Шевчук), із Патріархом Константинопольським Варфоломієм I в його резиденції в Стамбулі.

У Зарваниці Патріарх Святослав закликав молодь цінити Богом дану статевість. Блаженніший відзначив, що питання статевості сьогодні турбують молодь, бо в сучасній молодіжній культурі, державній політиці є дуже багато неправди на цю тему.

* * *

Послання з нагоди відзначення Тисячодвадцятип’ятиріччя Хрещення Русі-України. Ми, український народ, громадяни, які належать до різних конфесій, святкуємо пам’ять дарування нам світла єдиної Христової віри. Цим відзначенням вшановуємо великі Божі діла, які сталися на нашій землі 1025 років тому.

Патріарх Святослав: «УГКЦ зберегла давню Київську традицію відзначення свята Володимирового Хрещення». Глава УГКЦ наголосив, що спосіб, у який християни відзначають це свято, віддзеркалює їхню ідентичність, тобто показує, до якої традиції вони належать.

Патріарх Святослав: «У водах Дніпра з розрізнених племен ми стали єдиним народом». Сьогодні молебнем на Володимирській гірці УГКЦ розпочала святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Молебень до святого рівноапостольного князя Володимира очолив Глава УГКЦ Патріарх Святослав.

Чому УГКЦ святкує 1025-річчя Хрещення Русі і яку роль у житті УГКЦ відіграватиме Патріарший собор в Києві. У гостях веб-конференції РІСУ — Блаженніший СВЯТОСЛАВ, Глава Української Греко-Католицької Церкви

* * *

Глава УГКЦ освятив Патріарший собор Воскресіння Христового. У престол новозбудованого храму він вклав мощі святих апостолів Петра, Павла та Андрія Первозваного, Папи Климента Римського та Мартина, які загинули на українських землях, св. Йосафата Кунцевича, блаж. Миколая Чарнецького та Йосафата Коциловського.

Християни-українці повинні мати особисту відповідальність за долю незалежної держави, – Патріарх Святослав. Блаженніший Святослав вважає, що ніхто з нас не має права перекласти на когось іншого відповідальність за долю своєї держави.

«Русский мир» не має нічого спільного з Церквою, – Глава УГКЦ. За словами Глави Церкви, екуменізм буде можливий тоді, коли ми не «підлаштовуватимемо Церкву під якісь геополітичні проекти».

* * *

Глава УГКЦ солідарний із учасниками євромайданів та закликав не допустити до кровопролиття. Патріарх Святослав (Шевчук) солідарний з тими, хто сьогодні по всій Україні вийшов на Євромайдан, задекларувавши свої євроінтеграційні прагнення. Глава УГКЦ разом з тим застерігає від будь-якого кровопролиття.

Патріарх Святослав: ми засуджуємо насильство щодо мирних людей. Глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук) висловив свій смуток з приводу подій, які цієї ночі відбулися на Майдані Незалежності у Києві.

Глава УГКЦ закликав парафії «відкрити двері для потребуючих». У складних історичних моментах Церква завжди була з народом. У цей час наша Церква також є з народом», – наголосив Глава УГКЦ і запропонував усім разом заспівати Молитву за Україну «Боже, великий, єдиний».

Патріарх Святослав закликав владу не допустити силового варіанту вирішення конфлікту. Єдиний вихід - діалог.

УГКЦ є невід’ємною частиною громадянського суспільства, - Патріарх Святослав. Події на Євромайдані у Києві та інших містах України засвідчили, що усі важливі процеси суспільно-політично життя у нашій державі відтепер проходитимуть під пильним контролем громадянського суспільства.

Заява Глави УГКЦ з приводу листа Міністерства культури України щодо підстав для припинення діяльності релігійних організацій УГКЦ. Уперше за часи незалежності України пролунала погроза щодо «припинення діяльності відповідних релігійних організацій» УГКЦ.

Патріарх УГКЦ звернувся із закликом припинити кровопролиття. Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) звернувся до всього українського народу із закликом відмовитися від насилля та зупинити кровопролиття.

Патріарх Святослав – Януковичу: «Ми є, були і будемо зі своїм народом». Свою участь у сьогоднішніх подіях в Україні члени ВРЦіРО пояснюють як суто миротворчу діяльність.

Небажання влади слухати народ вже призвело до трагічних наслідків: звернення УГКЦ з приводу ситуації в країні. Греко-католицький єпископат ввечері 31 січня 2014 р. оприлюднив офіційне звернення з приводу ситуації, яка склалась в країні.

Глава УГКЦ пояснив у США, що невтручання світу у ситуацію в Україні може спровокувати нову холодну війну. Якщо США і Європа сьогодні покинуть Україну чи не матимуть проактивної політики, то людство справді може стояти на межі нової холодної війни. Про це Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) сказав у програмі «Час тайм» із Вашингтона.

Глава УГКЦ нагадав владі про «всю повноту відповідальності за те, що відбувається в країні». Патріарх Святослва (Шевчук) відреагував на кровопролиття 18 лютого 2014 у Києві відозвою, в якій закликав «всіх дітей Церкви до посту, молитви та солідарності з постраждалими», а владі нагадав про «всю повноту відповідальності за те, що відбувається в країні».

Патріарх Святослав засудив будь-які спроби зазіхання на територіальну цілісність України. Глава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав міжнародну спільноту до максимальної уваги до подій, що зараз відбуваються в Україні, наголосивши, що «небезпека ще не минула».

«Якщо потрібно буде разом стати на полі бою зі своїми солдатами, — Українська Церква, зокрема УГКЦ, готова», – Патріарх Святослав. Звернення Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука, сказане 1 березня 2014 р. в прямому ефірі Громадського Телебачення.

Глава УГКЦ вважає, що для люстрації необхідно створити моральні правила, за якими вона має відбутися. Інакше люстрація може перетворитися на інструмент безоглядного приниження людини.

«Ми не ваші вороги, ми вам – брати у Христі», – Глава УГКЦ до православних росіян. Не вірте пропаганді! Ми не ваші вороги, ми вам брати у Христі!

УГКЦ висловила братнє співчуття священнослужителям та мирянам УПЦ (МП). Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) від імені Української Греко-Католицької Церкви висловив співчуття УПЦ (МП) у зв’язку із відходом у вічність Митрополита Володимира (Сабодана).

«В час військового протистояння християнин має обов’язок боронити свою землю», – Глава УГКЦ до молоді у Зарваниці. Так сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, відповідаючи на запитання молоді під час цьогорічної Всеукраїнської та Молодіжної прощі до Зарваниці.

Кожен народ має природне право жити в самостійній і незалежній державі, – Глава УГКЦ з нагоди Дня незалежності України. Послання було зачитане 24 серпня 2014 р. у всіх храмах УГКЦ.

Глава УГКЦ: Якщо сьогодні Європа віддасть Україну в руки Росії, то невдовзі і сама загине. Це великий виклик, вважає Патріарх Святослав.

Провокації від митрополита Іларіона (Алфєєва) у Римі зазнали фіаско, — Патріарх УГКЦ Святослав. Виступ митрополита Іларіона (Алфєєва) на Синоді єпископів Католицької Церкви в Римі у вересні 2014 р. зашкодив самій Російській Православній Церкві.

Православні, католики та протестанти в Україні сьогодні єдині як ніколи, — Глава УГКЦ. Таку думку висловив Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) 23 жовтня під час прес-конфренції з нагоди 25-ліття легалізації УГКЦ. Очільник УГКЦ також прокоментував вчорашні слова Патріарха УПЦ КП Філарета про те, що хтось бажає посварити греко-католиків і православних Київського Патріархату.

В УГКЦ розробили чіткий план і завдання душпастирства в умовах війни. 5 лютого 2015 оприлюднене Звернення Глави УГКЦ до священиків про служіння в умовах війни. Як наголошує Патріарх Святослав, довіра до Церкви в суспільстві залишається найвищою. А це означає, що люди очікують від духовного проводу орієнтирів у цей складний час.

Головний меседж Папі від Глави УГКЦ: «Це не громадянська війна, а війна Росії проти українського народу». Спілкуючись з Папою Франциском, ми розповіли йому про те, що Україна є жертвою агресії сусідньої держави.

«Звільнення від державного патерналізму є необхідною умовою будівництва єдиної помісної Церкви», – Глава УГКЦ. На переконання Першоєрарха УГКЦ, звільнення від державного патерналізму є необхідною умовою будівництва єдиної помісної Церкви в Україні. «Бо інакше усяке церковне єднання, яке виходить ззовні, яке написане в якомусь державному кабінеті, не тільки не допомагає, а навіть чинить нові поділи», – наголосив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ: «Перемогу над злом 70 років тому нині експлуатують для неорадянського міфу». Сьогодні відчуваємо, що не всі рани війни загоєні: минулий конфлікт став фантомним болем. Ідеології, які стали причиною війни, не відійшли в минуле, а пам'ять про загиблих і постраждалих використовується для конструювання нових агресивних ідеологій.

Глава УГКЦ пояснив європейцям, чому не потрібно боятися інвестувати в Україну. В Україну сьогодні можна й потрібно інвестувати. Про це 14 травня сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, виступаючи на Міжнародній інвестиційній конференції «NEW UKRAINE 2015» у Києві.

Я попросив Папу стати голосом українського народу на зустрічі з Путіним, - Глава УГКЦ у листі понтифіку. Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук) написав листа Папі Франциску напередодні його зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним. Очільник УГКЦ зазначив, що Церква і українці із великим зацікавленням слідкуватимуть за цією зустріччю і молитимуться за Папу.

«Перемогою України ми вважаємо справедливий мир», - Глава УГКЦ. УГКЦ послідовно викриває агресію Росії проти України та вважає неприпустимим формування образу українця як ворога російського народу.

Пункти декларації, що стосуються України та УГКЦ, у Патріарха Святослава викликали більше запитань, ніж відповідей. Глава УГКЦ так прокоментував спільну Декларацію, підписану 12 лютого у Гавані Папою Франциском і Патріархом Кирилом: «Говорили про нас – без нас, не давши нам голосу…»

Патріарх Святослав (Шевчук): 70 років тому Святоюрська гора для греко-католиків стала Оливною горою. Українська Греко-Католицька Церква 8 березня 2016 р. відзначала трагічну дату – 70 років тому комуністичний режим у Львові провів псевдособор, який мав на меті ліквідувати УГКЦ. Після цього зібрання греко-католицькі священнослужителі та миряни, які не захотіли переходити на Московське Православ’я, попали під прес репресивної машини. Тисячі з них загинули у таборах, а ті, що уцілили, змушені були переховуватися.

Заява православних християн щодо псевдособору є вагомішою за Гаванську декларацію, - Глава УГКЦ. Глава УГКЦ дав високу оцінку ініціативі групи православних християн оприлюднити правду про Львівський псевдособор 1946 року та попросити «прощення за всі несправедливості, жертвами яких стали греко-католики під прикриттям авторитету Православної Церкви».

«Наша політична еліта відстає від громадянського суспільства на ціле покоління», – Глава УГКЦ. Патріарх Святослав в ефірі телеканалу «112 Україна» відзначив позитивні зміни в українському суспільстві, які відбулися за останні роки.

Глава УГКЦ користується найбільшою довірою серед вірян традиційних Церков України, - опитування. Респонденти, які є прихильниками Української Греко-Католицької Церкви, довіряють Церкві більше, ніж представники інших конфесій в Україні, а також люди, які не зараховують себе до жодної релігії.

Глава УГКЦ застеріг УПЦ (МП) від антиукраїнських гасел, бо це буде їх кінцем, а патріотів – від спроб перешкоджати ході МП. Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав поділився з Департаментом інформації УГКЦ своїми враженнями від так званого хресного ходу, який іде на Київ.

Патріарх Варфоломій подякував Главі УГКЦ за його підтримку Всеправославного Собору. Константинопльський Патріарх Варфоломій подякував Главі УГКЦ Святославу (Шевчуку) за підтримку Всесправославного Собору, яку він висловив у своєму листі.

УГКЦ має багато пропозицій, як можна боротися з корупцією, – Патріарх Святослав. Об’єднавшись, ми можемо побороти міф про те, що корупція є нездоланна.

Глава УГКЦ: «Маємо сформулювати загальнонаціональний проект побудови європейської України». У 25-ту річницю доленосного Референдуму ми разом, як українське суспільство третього тисячоліття, маємо сформулювати загальнонаціональний проект побудови європейської держави. Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час форуму «Трансформація України».

Гаванська декларація зламала тишу у світі про війну в Україні, — Патріарх Святослав (Шевчук). Глава УГКЦ про річницю Гаванської декларації і католицько-православні стосунки, про російську агресію і реакцію Папи, про місію нунція і чому греко-католицькі єпископи не їдуть на окуповані території.

Глава УГКЦ звернувся до міжнародної спільноти з проханням захистити дітей – жертв війни в Україні. Перебуваючи з робочим візитом у Римі, Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, звернувся до міжнародної спільноти із закликом “почути голос стражденних дітей, жертв війни в Україні” та “докласти всіх зусиль, щоб зупинити агресора”. Про це повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ в Римі.

Глава УГКЦ побажав українцям, аби думка про еміграцію була останнім з можливих варіантів пошуку себе. Блаженніший Святослав нагадав слова Івана Павла ІІ до молоді, які він сказав під час зустрічі з молоддю в Україні у 2001 році: «Україна вас потребує, не покидайте її, не спішіть за кордон, будуйте своє життя і майбутнє тут».

УГКЦ з тією молоддю, яка не нарікає, а діє заради майбутнього, – Патріарх Святослав. Глава УГКЦ Патріарх Святослав 1 квітня 2017 р. оприлюднив послання до молоді.

Патріарх УГКЦ назвав чотири кроки до українсько-російського примирення. Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) вважає, що нараз примирення українців з росіянами з огляду на війну, неможливе. Проте говорити про мир, прагнути до нього, молитися ніколи не зарано.

Любомир (Гузар) — Кобзар нової незалежної України, новітній Перебендя, - Патріарх Святослав у прощальній промові. У промові під час Архирейської Літургії перед чином погребіння Блаженнішого Любомира Глава УГКЦ Патріарх Святослав виголосив промові, у якій назвав Любомира (Гузара) - Кобзарем нової незалежної і вільної України, кобза ­якого є душею кожного українця.

Патріарх УГКЦ: Пам’ять про операцію “Вісла" повинна привести до польсько-українського порозуміння. До сімдесятої річниці акції «Вісла» Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) видав Послання, де закликав згадати невинні жертви насильницької депортації та засудити зло, скоєне проти Церкви.

Глава УГКЦ за те, щоб усі християни святкували разом і Різдво, і Пасху. У черговому ефірі інтерактивної програми «Відкрита Церква» на «Живому ТБ» Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, висловив думки з приводу ухваленого ВРУ законопроекту про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів. За ним, 25 грудня, день святкування Різдва за григоріанським календарем, у державі тепер буде вихідним днем.

Ми соборно повинні зробити все для того, щоби нашої державності не втратити! — Глава УГКЦ. Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у своєму привітанні з нагоди Дня Соборності наголосив на тому, що зараз ідея соборності є чимось життєдайним і життєво необхідним для українського народу, оскільки соборність — це означає дбати про те, що об’єднує.

«Наш патріархат допоможе справі єднання Церков», – Глава УГКЦ. У Києві 9 лютого 2018 р. відбулася відкрита дискусія «ПАТРІАРХ ЙОСИФ СЛІПИЙ: БУТИ СОБОЮ!», приурочена 125-літтю з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Однією з головних тем цієї дискусії стала тема патріархату УГКЦ.

Війна в Україні – це конфлікт цивілізацій, - Патріарх УГКЦ на конференції у Ватикані. 13 червня 2018 р. в Американському посольстві при Апостольській Столиці відбулася конференція на тему релігійної свободи в Україні. Головним доповідачем був Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук).

УГКЦ вітатиме створення єдиної Помісної православної Церкви та її автокефалію, але приєднуватися не буде. Українська Греко-Католицька Церква не є байдужою до того, що діється між православними, однак вважає це їх внутрішньою справою.

«Запалюйте мільйони сердець України, бо знаєте що робити і як робити», - Патріарх Святослав до мирян УГКЦ. Запалювати серця мільйонів українців та бути активними у всіх сферах життя закликів вірних Патріарх Святослав під час ІІІ З’їзду мирян УГКЦ.

Патріарх Святослав: Греко-католики перші відреагували на Голодомор в Україні. Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) під час виступу у парламенті 23 листопада з нагоди вшанування Голодомору 1932-33 років пригадав, що греко-католики перші відреагували на цю трагедію.

«Тепер греко-католики і православні будуть в унісон говорити правду про Україну», - Глава УГКЦ. Глава УГКЦ назвав Об'єднавчий Собор ПЦУ важливим, історичним моментом в житті України. Він відзначив, щоб тепер є всі передумови для діалогу і співпраці, подібно як це відбувалося в часи митрополитів Петра Могили та Йосифа Велямина Рутського у 20-х роках XVII ст.

Патріарх Святослав: «Єднання між УГКЦ та Православною Церквою України цілком реальне». Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук) не вважає, що єднання між УГКЦ і Православною Церквою України в перспективі є утопічним.

"Софія Київська - дороговказ до вічної мети дітей Української Церкви та народу", - Патріарх Святослав. Мудрість Церкви та народу є запорукою перемоги України, снаги народу та його невмирущості. На цього наголосив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у Посланні “Наша Свята Софія” (у частині “Софія Київська — дороговказ до вічної мети дітей Української Церкви та народу”) з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави.

Глава УГКЦ назвав модель розвитку, яка зробить Україну успішною. В інтерв’ю польській Католицькій інформаційній агенції Глава УГКЦ Патріарх Святослав розповів як Росія досі шукає спосіб завоювати Україну, торкнувся теми виборчої кампанії та вказав, яка модель національного існування зможе забезпечити успіх України.

Прагнення молитися в Софії Київській — це мати доступ до своїх джерел, а не право на нерухомість, – Глава УГКЦ. «Для нас, греко-католиків, не йдеться про право на нерухомість, а визначальними є дві речі — цінності та стосунки. Коли ми говоримо про собор Святої Софії, то маємо на думці певні християнські цінності, християнське коріння європейської української цивілізації, а не храм, не нові місця для богослужіння», — поділився думками Глава УГКЦ Патріарх Святослав в інтерв’ю для «OBOZ TV».

Святослав Шевчук, предстоятель Української греко-католицької церкви: Християнське коріння – це щось набагато більше, аніж конфесійність. Події останнього місяця, коли греко-католики спочатку заявили про літургію в Софії Київській, потім її скасували (Синод Православної церкви України висловився проти), та «негречні дебати» молодих священиків двох традицій, які послідували за цим – хоч і не стали чорною кішкою, але змусили багатьох нас замислитися про міцність нашого фундаменту та перспективи співпраці.

Україна є захисником Європи, а не її проблемою, - Глава УГКЦ італійському тижневику “Il Foglio”. Зараз Україна захищає майбутнє Європи. тому не потрібно дивитися на неї як на проблему для континенту.

Чотири принципи успішного суспільства: Глава УГКЦ виступив на Київському Безпековому Форумі. Про те, що сьогодні Церкви і релігійні організації можуть зробити для того, щоб у буремні для України часи не лише зберегти державу, але й зробити її успішною, говорив Глава УГКЦ Патріарх Святослав на Безпековому Форумі, який 11-12 квітня відбувається у Києві під назвою «Невтомна хвиля: Стратегічний вибір України та Заходу».

Глава УГКЦ: «Ми спільно маємо нести відповідальність за вибір українського народу». Хочу всіх заохотити, незалежно від того, хто за кого голосував, хто які мрії покладав на кандидатів, разом об’єднатися, аби будувати вільну незалежну соборну Україну. Таку думку висловив Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Святослав у традиційному великодньому інтерв’ю.

Ora et labora, або 5 рівнів молитви Глави УГКЦ. Напередодні Національного Дня Молитви, який відзначається 8 червня, у розмові з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом (Шевчуком) говоримо про особисту відповідальність українців, про те, що нас вилікує, навчить поважати одне одного та бути вдячними.

Патріархат для УГКЦ - не лише титул, а передусім спосіб існування, — Блаженніший Святослав. Нещодавно прозвучала інформація, що Папа Франциск готує для Української Греко-Католицької Церкви сюрприз. Понтифік хоче зустрітися з керівництвом УГКЦ, щоби обговорити низку тем церковного і суспільного життя. На думку Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава (Шевчука), з яким РІСУ мала можливість поспілкуватися, така зустріч є дійсно дуже важливою.

Якщо мир означає погодження на умови агресора, то це не мир, це капітуляція, - Глава УГКЦ. Ми вже багато заплатили за нашу свободу, за право бути собою, тому війна не може закінчитися миром за всяку ціну.

Глава УГКЦ: поділ у православ’ї є великою проблемою для України. Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у інтерв’ю для італійського видання «AСІ Stampa» після зустрічі єрархів УГКЦ з Папою Франциском.

«Ця зустріч – великий крок уперед!» – інтерв’ю Глави УГКЦ про зустріч проводу УГКЦ з Папою Франциском. Війна в Україні. Досвід синодальності. Екуменічна місія. Глава УГКЦ після зустрічі з Папою Франциском.

«Вмійте розрізняти правду від брехні», - Глава УГКЦ до молоді. Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час загальнонаціональної прощі до Марійського духовного центру «Зарваниця» 13 липня зустрівся з молоддю. Такі зустрічі у перший день прощі стали вже традиційними.

Капітуляція – це імітація миру і зміна способу завдати ран нашому народу, - глава УГКЦ Святослав. В інтерв'ю "Цензор.НЕТ" Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розповів про те, як Церква бере участь у житті українців сьогодні.

На зустрічі з Патріархом Варфоломієм ми говорили, що для УГКЦ Вселенський Патріархат є Церквою-матір'ю, - Блаженніший Святослав. Під час зустрічі з Патріархом Варфоломієм ми констатували, що для нашої Української Греко-Католицької Церкви Вселенський Патріархат є Церквою-матір'ю. І тому спілкування, діалог з його Патріархом Варфоломієм для нас є дуже важливим. Так само як і для Православної Церкви України.

«Примирення з агресором не означає йти на компроміс зі злом», - Глава УГКЦ. Перестати чинити зло, почати говорити правду і діалогувати – це ті важливі кроки, які можуть привести до примирення. Проте, ми не повинні йти на компроміс зі злом. На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Патріарх УГКЦ, в ефірі програми «Відкрита Церква» 31 жовтня 2019 року.

Злочинам, які були вчинені проти Майдану, немає терміну давності, - Глава УГКЦ. Революція Гідності – переломний момент для українського народу, бо тоді український народ чітко заявив, що ми маємо свідомість бути європейським народом. На цьому наголосив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час ефіру програми «Відкрита Церква» 20 листопада 2019 року.

Нам треба ментально звільнитися від «руки Москви» – глава УГКЦ Святослав. Ймовірна зміна церковного календаря потягне й зміни громадянських і державних свят, звернув увагу глава Української греко-католицької церкви, верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук) у розмові з Радіо Свобода.

«Сьогоднішня пандемія – це Божа педагогіка, яка вчить нас бути дорослими», - Глава УГКЦ. Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква» на «Живому ТБ» відзначив, що перша відповідь Церкви на пандемію, на ситуацію, яка склалася у світі, – молитва. Тобто ми спілкуємося з Богом, який є джерелом нашого життя, здоров'я. Питаємо Його, чому? І намагаємося почути відповідь.

Оголосіть у країні політичний карантин! - Глава УГКЦ звернувся до представників влади. Патріарх УГКЦ Святослав закликав представників влади не приймати важливих рішень під час пандемії та оголосити політичний карантин.

Нас чекають непрості часи, - Патріарх УГКЦ закликає послужити найбільш нужденним людям. Чимало українців через пандемію незабаром відчуватимуть велику матеріальну скруту і не матимуть за що купити хілба. Тому нам уже зараз слід замислитися над тим, як таким людям допомогти.

Патріарх УГКЦ: Ми ще побачимо приклад великого благородства наших людей. Майдан показав найкраще, що було в людях – здатність організовуватися, допомагати, підставляти руку, плече і серце своєму ближньому. Коронавірус оголив зовсім інші речі.

«Найкращим подарунком мені на ювілей буде молитва і допомога для подолання коронавірусу», – Блаженніший Святослав 5 травня 2020 року Патріарх Святослав, Глава УГКЦ, відзначає 50-річний ювілей. З цієї нагоди він просить не дарувати йому подарунків. Він пояснює, що найкращим подарунком для нього буде молитва, а також допомога тим, хто справді цього потребує.

Патріарх УГКЦ: «Прошу Бога, щоби дав мені сили віддати той кредит, який я отримав впродовж 50-ти років». В інтерв’ю для «Живого телебачення» Глава УГКЦ, поділився своїми думками про прожиті роки і висловив сподівання на майбутнє. Патріарх із вдячністю згадує минуле і з надією дивиться у майбутнє, а у служінні Глави Церкви вбачає нагоду повертати ті кредити, які свого часу йому довірили Бог, рідні, Церква.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/exclusive/review/80050/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лазерные станки для любых целей Использование микротоков для лица Сайт о неопознанном и неизведанном Скупка золота и антиквариата – профессиональная оценка экспертом О преимуществах ламината Balterio

Публикации