Патріарх Святослав: «Скажімо "ні" будь-якій сучасній неоімперській ідеології, яка пропагує нову війну»

09.05.2020 3:49 0

Патріарх Святослав: «Скажімо

«Ніколи не буде миру без правди і справедливості. Потрібно у мирі та в справедливості протистояти війні, яка сьогодні знову своєю тінню насувається на Європейський континент», - таку думку висловив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Київського безпекового форуму, який проходив онлайн у День пам’яті та примирення 8 травня 2020 року.

Предстоятель УГКЦ відзначив, що людство досі має незагоєні рани внаслідок Другої світової війни.

Він запропонував два підходи, що робити з ранами Європи після Другої світової війни.

Перший підхід, за його словами, запропонував ще святий Папа Іван Павло ІІ. «Його рецептом був підхід лікувати рани. Бо лише загоєні серця будуть здатними до примирення. І дорога примирення була розпочата на заході Європи ще перед закінченням Другої світової війни між Францією і Німеччиною. Потім католицький єпископат продовжив цей шлях примирення між німецьким і польським народами. Натхненником польсько-українського примирення був теж Папа Іван Павло ІІ. Це є той рецепт, як нам справді гоїти серця і будувати мир», – наголосив спікер.

Є ще інший підхід, додав він, – ятрити рани. «Робити все, щоб вони кровоточили. Більше того – інструменталізувати роз’ятрені рани болю, аби викликати ненависть, гнів, протистояння, аби ті рани передавалися як колективна спадковість від одного покоління до іншого. Це інший підхід, який дає можливість саме на тому болі будувати новітні імперіалістичні міфи, ідеології і, очевидно, легімітизувати злочини», – сказав Глава Церкви.

На його погляд, нажаль, ми сьогодні в Європі бачимо, що не всі пам'ятають і чують Папу Івана Павла ІІ, не всі переконані, що потрібно перемоги не лише у війні, а потрібно перемоги над війною.

«Мені, як душпастиреві, залежить зробити все, щоби день, коли ми вшановуємо перемогу над нацизмом, ніхто не міг перетворити на день пропаганди нової війни», – наголосив Глава УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ переконаний, якщо ми в Європі зможемо нарешті перемогти війну, тоді вона не буде більше стукати ані до Грузії, ані до України, ані до будь-якої іншої країни: «А ми нашою колективною позитивною пам'яттю скажемо "ні" будь-якій сучасній неоімперській ідеології, яка захоче інструменталізувати біль народів, щоби пропагувати нову війну. І нехай Бог нам у цьому допоможе».

Підсумовуючи, Блаженніший Святослав запропонував три гасла як рецепт, щоби гідно пом’янути цей день перемоги над нацизмом: «Ні війні», «Гоїти і мирити серця» і «Пізнавати правду».

Участь у форумі також взяли: Вайра Віке-Фрейберґа, шостий Президент Латвійської Республіки; Вітаутас Ландсберґіс, батько відновленої незалежності Литви, перший Голова незалежного сейму Литви; Ян Томбінський, польський і європейський дипломат, глава Представництва Європейського Союзу в Україні в 2012-16 роках; пан Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України у 2014-16 роках, Данило Лубківський, заступник міністра закордонних справ України у 2014 році – модератор дискусії.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/national_religious_question/80111/

Следующая новость
Предыдущая новость

Твердотельные накопители SSD: что стоит знать Ставки на киберспорт – спортивное событие, которое стоит вашего внимания Юридическая помощь онлайн во всех сферах Татуировки в Киеве: расценки и качество Электронные весы от Веспрома – качество и надежность

Публикации