Патріарх Грузинської Православної Церкви Ілія ІІ відмовився брати участь в зустрічі в Аммані

17.02.2020 23:38 0

Предстоятель Грузинської Православної Церкви Ілія ІІ відмовився брати участь в зустрічі, яка має відбутися 26 лютого в Аммані з ініціативи Москви.

Формально нараду організовує Патріарх Єрусалимський Феофіл.

Про це повідомив митрополит ПЦУ Олександр Драбинко, опублікувавши фото листа Патріарха-Католікоса Ілії грузинською.

Виглядає так, що і делегації Грузинської Православної Церкви в Аммані не буде.

Як РІСУ інформувала, зустріч глав та представників Православних Церков для обговорення «українського церковного питання» відбудеться в Аммані (Йорданія) 26 лютого. Ця дата оголошена у Москві. Днями РПЦ повідомила, що в йорданській зустрічі готовий взяти участь Патріарх Кирил. Крім того, стало відомо про участь в цьому форумі Сербського Патріарха Іринея, а також про те, що своїх делегатів на зустріч в Йорданії направлять Румунська і Польська Православні Церкви, але, зауважимо, не глав Церков, а просто представників.

Ідею провести в Аммані зустріч глав помісних Церков озвучив 21 листопада минулого року Єрусалимський Патріарх Феофіл. Але насправді ініціатива належить Російській Православній Церкві, а Патріарх Феофіл тільки її озвучив.

Найбільші Православні Церкви світу відмовилися легалізувати плани Москви щодо проведення в йорданському Аммані Собору, щоб підняти на ньому питання «церковного розколу», зірвати процес визнання ПЦУ і оскаржити першість Вселенського Патріархату.

Православ'я представляють 15 автокефальних Церков. Чотири з них (не рахуючи ПЦУ) чітко дали зрозуміти, що на збори Російської Православної Церкви в Амман не поїдуть. Це Константинопольський, Олександрійський Патріарх, Кіпрський і Елладський архиєпископ. Глави чотирьох найбільших Церков. З Константинополем, Елладою і Олександрією РПЦ в минулому році розірвала відносини через визнання ПЦУ.

Патріарх Варфоломій в січні направив до Єрусалима лист «в строгому тоні», в якому нагадав, що Патріарх Феофіл некомпетентний для таких кроків. Багато експертів вважають, що 26 лютого в Амман приїдуть делегації тільки декількох Помісних Церков (не більше 5 з 15), лояльних до РПЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/orthodox_world/78929/

Следующая новость
Предыдущая новость

Самые популярные приложения для взлома мобильных игр на Андроид Стоматология Люми-Дент в Киеве на Оболони Профессиональный татуаж в Краснодаре Відеоспостереження — чи необхідно його підключати? Большой выбор качественного профильного листа в интернет-магазине «Крамбуд»

Публикации