"Паспорт" єврейського кладовища створили на Тернопільщині

08.03.2020 3:28 0

Інформацію про єврейські надгробки в місті Підгайці (Тернопільська область) оформили в єдиний каталог. Тепер на сайті доступна докладна карта кладовища, а в каталозі вказані фотографії надгробків, ім'я та дати, зазначені на плитах, пише 0352.ua з посиланням на jewishnews

Про це повідомили на сторінці організації «Єврейська Галичина та Буковина» (JGB), співробітники якої ще в 2011 зібрали інформацію про цей єврейський цвинтар.

Велике єврейське кладовище розташоване в центрі міста. Воно було частково знищено під час Голокосту і періоду СРСР, але 1500 надгробків 17-го століття все ще стоять там.

Єврейська громада міста Підгайці була однією з найстаріших громад в Галичині, що датуються 19-м століттям. Через своє розташування на перехресті доріг між різними культурами, місто стало родючим підґрунтям для таких рухів, як хасидський (з кінця 18-го століття). До слова, найвідомішим рабином з Підгайців був рабин Біньямін Аарон Солнік (1530-1620).

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/other_confessions/judaism/79181/

Следующая новость
Предыдущая новость

Преимущества развивающих деревянных игрушек Офисная мебель – комплексные решения от компании Григ Отопительные приборы для каждого дома На что стоит обратить внимание при покупке кондиционера Утепление трубопроводов в Киеве

Публикации