Ординарій Луцької дієцезії РКЦ відзначив 30-річчя священничих свячень

01.06.2020 20:09 309

Ординарій Луцької дієцезії РКЦ відзначив 30-річчя священничих свячень

У Луцькому кафедральному соборі Святих Апостолів Петра і Павла 30 травня відбулася Меса з нагоди 30-річчя священницьких свячень ординарія Луцької дієцезії РКЦ, єпископа Віталія Скомаровського. Про це повідомляє сайт Луцької дієцезії.

Урочистість відбулася в порожньому храмі, без участі вірян, адже карантинні обмеження у Волинській області послабили лише з 1 червня.

Помолитися за свого пастиря приїхали священники Луцької дієцезії. Особливим гостем був єпископ Володимир-Волинський і Турійський ПЦУ Матфей.

В одному з інтерв’ю «Волинському монітору» на запитання, яким єпископ Віталій бачить своє життєве призначення, він відповів: «Відчуваю себе покликаним до священства. Я хотів бути парафіяльним священником, а довелося бути і канцлером, і ректором семінарії, і єпископом. Проте це були завдання, які ставила переді мною Церква, але загалом це покликання священника Римо-католицької церкви».

Священницьке рукоположення єпископ Віталій Скомаровський отримав у 27-річному віці в Ризі, 27 травня 1990 р., разом із 12 іншими кандидатами, зокрема чотирма дияконами з України. Рукоположення здійснив єпископ Вільгельм Нюкша.

У 1990–1991 рр. Віталій Скомаровський служив вікарієм у Бердичеві, в 1991–1992 рр. – секретарем єпископа та вікарієм у Житомирі, в 1992–1995 рр. – настоятелем парафії в Сумах. У 1995 р. отця Віталія призначили канцлером дієцезіальної курії в Житомирі, а в 1998 р. – настоятелем житомирського кафедрального собору Святої Софії. У 2000–2002 рр. – віцеректор Вищої духовної семінарії у Ворзелі, з 2002 до 2011 р. виконував обов’язки ректора.

7 квітня 2003 р. Папа Іван Павло ІІ призначив отця Віталія єпископом-помічником Київсько-Житомирської дієцезії. Єпископську хіротонію звершив 7 червня 2003 р. львівський митрополит, кардинал Мар’ян Яворський. 12 квітня 2014 р. єпископа Віталія Скомаровського призначили ординарієм Луцької дієцезії. Урочистий інґрес до кафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла відбувся 17 травня 2014 р.

Після Меси відбулися травневий молебень до Пресвятої Діви Марії .

У вітальному слові після Меси владика ПЦУ Матфей висловив сум через те, що в цю урочистість віряни не могли прийти помолитися за свого пастиря, однак підкреслив, що під час подібного випробування карантином, яке зараз переживаємо, особлива духовна єдність Церкви здійснюється через людські серця.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/rcc_in_ukraine/80423/

Следующая новость
Предыдущая новость

«Квадродрайв» Американские металлоискатели GARRETT в Украине Лучшие способы укрепления склонов Игровой портал для избранных - слоты для настоящих победителей Азартный отдых в казино Вулкан с круглосуточным доступом

Публикации